OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#3014
Καλημέρα στην ομάδα,
αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το παραπάνω extension.

Έχω κάνει τις ρυθμίσεις μου σωστά σε όλο το Module. Επιλέγω στον τρόπο πληρωμής την Alphabank και οταν παταω ολοκληρωση, κανει redirect στην αρχική σελίδα.

Να σημειώσω ότι, κάνω checkout με μικρότερο ποσό των 2€. Επίσης μετά το redirect το URL είναι /index.php?route%20=%20payment/GOP_AlphaBankGr/send

Μπορείτε να δείτε το πρόβλημα μου κάνοντας order το παρακάτω αντικείμενο http://shop.wspot.gr/index.php?route=pr ... duct_id=73

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.
#3018
Καλημέρα,

Άνοιξε το αρχείο catalog/controler/payment/GOP_AlphaBankGr.php
και τη γραμμή 109
Κώδικας: Επιλογή όλων
$data['action'] = 'index.php?route = payment/GOP_AlphaBankGr/send';
κάνε την
Κώδικας: Επιλογή όλων
$data['action'] = 'index.php?route=payment/GOP_AlphaBankGr/send';
#3027
Έλεγξε ξανά ότι το έκανες σωστά.
Τι url σου βγάζει;
Μήπως έχεις php μικρότερη από 5.4;
#3207
-Έχει κανένας ιδέα με ένα πρόβλημα που βγάζει "Εσφαλμένη Απόδειξη δεν υφίσταται η απόδειξη στην βάση δεδομένων μας". Ο συγγραφέας λέει ότι έχει διορθωθεί αλλά στην τελευταία έκδοση. Η συναλλαγή είναι επιτυχής αλλά βγαίνει το παραπάνω μήνυμα.
-Τι να το κάνουμε όταν εμείς έχουμε την 2.0.3.1. Αφού έχουμε πελάτες, παραγγελίες πως να κάνουμε αναβάθμιση στην τελευταία, όλο προβλήματα βγαίνουν.(Το έχουμε προσπαθήσει μία,μία έκδοση πολλές φορές και δεν γίνεται τίποτα)
#3278
Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το μήνυμα "Εσφαλμένη Απόδειξη δεν υφίσταται η απόδειξη στην βάση δεδομένων μας". Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση του open cart 2.2 και την τελευταία έκδοση του module 2.2."
Είναι πρόβλημα του module ή κάτι κάνω λάθος εγώ?
#3311
Έχεις demo account ακόμα από την Alpha Bank? (ίσως να είναι αυτό,δεν ξέρω)
Αν όχι, πόσο καιρό έκαναν να στο ενεργοποιήσουν μετά το τελικό οκ που τους έστειλες;
#3316
Οχι, είναι κανονικό account και δούλευε εδώ και ένα χρόνο σε άλλη πλαρφόρμα. Δεν τον είχα ανοίξει εγώ το λογαριασμό, οπότε δεν ξέρω πόσο καιρό κράτησε το demo
#5325
aigaias έγραψε:Οχι, είναι κανονικό account και δούλευε εδώ και ένα χρόνο σε άλλη πλαρφόρμα. Δεν τον είχα ανοίξει εγώ το λογαριασμό, οπότε δεν ξέρω πόσο καιρό κράτησε το demo
Έχει βρεθεί κάποια λύση;

Κι εμένα μου βγάζει το μήνυμα "Εσφαλμένη Απόδειξη δεν υφίσταται η απόδειξη στην βάση δεδομένων μας" σε 2.3.0.2 με αυτό το extension https://www.opencart.com/index.php?rout ... pha%20bank που υποτίθεται διορθώνει κάποια προβλήματα...
#5597
Εγω χρησιμοποιω εκδοση 2.1.0.2 και μου εμφανισε το μηνυμα εσφαλμενης αποδειξης. Σο αρχειο του extension στον φακελο model υπαρχει η function Reciept. Στην Select που κανει στην βαση διεγραψα το AND digest και δουλευει μια χαρα πλεον.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!