OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#5221
Καλημέρα σας, χρησιμοποιώ την έκδοση 3.0.2.0 του Opencart. Βρίσκομαι ακόμα στην δημιουργία του eshop μου τοπικά! Ξαφνικά εκεί που δημιουργούσα τις κατηγορίες παρατηρώ να έχουν εξαφανιστεί κάποια html περιεχόμενα στο front desk μου.. πηγαίνοντας στις επεκτάσεις βλέπω ότι το module ""Περιεχόμενο html" είναι απενεργοποιημένο και ενώ μπαίνω στην κάθε επέκταση με σκοπό να την ενεργοποιήσω βλέπω ότι είναι κενή, δεν έχει ούτε τίτλο ούτε περιεχόμενο ενώ εξωτερικά φαίνεται.. Τι μπορεί να συνέβει; Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να δημιουργώ κατηγορίες, όπου κι εκεί κάποιες φορές που εξαφανίζει κατηγορίες... Να υποθέσω ότι είναι σφάλματα της έκδοσης που χρησιμοποιώ ή να αρχίσω να πιστεύω σε φαντάσματα; Να αναφέρω ότι ακόμα κι επαναφορά που κάνω σε παλαιότερο αρχείο Backup πάλι δεν ενεργοποιούνται τα html περιεχόμενα!
#5263
Χρησιμοποιώ opencart εδώ και 3 χρόνια τώρα και πραγματικά δεν έχω δει χειρότερη έκδοση από την 3.0.2.0. Προσπάθησα να φτιάξω ένα test κατάστημα για να την δοκιμάσω και έβγαζε το ένα πρόβλημα μετά το άλλο συμπεριλαμβανομένου και αυτού που αναφέρεις.

Κατά την γνώμη μου "είναι νωρίς αν και νωρίς δεν το λες" θέλει πολύ δουλειά ακόμη για να γίνει stable θα σου πρότεινα να κατέβεις στην έκδοση 2 προς το παρόν. Καλές εκδόσεις κατά την γνώμη μου είναι η 2.1.0.2 ή 2.2 μιας και υποστηρίζουν τα περισσότερα extension και είναι stable μέχρι 10.000 προϊόντα που έχω δοκιμάσει εγώ!

Απλά να ξέρεις ότι αν σκοπεύεις να αναβαθμίσεις στο μέλλον σε έκδοση 3 είναι αρκετά δύσκολο και πιθανόν να σου κοστίσει λεφτά αν δεν έχεις εμπειρία με την διαδικασία.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!