OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
Από nik-pap
#4509
Καλημέρα σε όλους.
Αγόρασα ένα filter module για να φιλτράρω προϊόντα, το Ultimate Mega Filter v1.0.0 . Στην έκδοση OC v2.1.0.2 λειτούργησε κανονικά. Στις OC v2.2.0.0 αλλά και στη OC v2.3.0.2 (που με ενδιαφέρει) κολλούσε εντελώς τις σελίδες στις οποίες θα έπρεπε να εμφανίζεται.
Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και έχει να προτείνει κάποια λύση?
Το site που θέλω να φτιάξω θα είναι σε OC v2.3.0.2 ή OC v2.1.0.2 και θα έχει template από την Pavotheme.
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο module που να είναι δοκιμασμένο και να δουλεύει κανονικά (στις παραπάνω εκδόσεις);
Ύπαρχει κανείς που έχει χρησιμοποιήσει τις παραπάνω εκδόσεις OC με PavoTheme και έχει εγκαταστήσει κάποιο άλλο φίλτρο που να δουλεύει άψογα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όλους σας.
Από efi97
#4526
Καλησπέρα, μήπως βρήκες άκρη με αυτό το θέμα? Γιατί είμαι κι εγώ στην αναζήτηση για να αγοράσω extension για τα φίλτρα και έχω επίσης θέμα απο pavotheme και ακόμη δεν έχω καταλήξει. Αν έχεις την καλοσύνη πες μου αν δουλεύει τελικά. Η δικιά μου έκδοση είναι 2.3.0.2.
Σ'ευχαριστώ.
Από billkou
#4527
Καλησπέρα παιδιά, εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό : https://www.opencart.com/index.php?rout ... a%20filter

και είναι άριστο.

Έχει άπειρες ρυθμίσεις και λειτουργεί άψογα σε site με 30 χιλιάδες προϊόντα και options/attributes στα περισσότερα από αυτά.

Επίσης έχει πολύ καλό documentation και support.
Από efi97
#4528
Ευχαριστώ για την απάντηση μάλλον κι εγώ εκεί θα καταλήξω είδα καλές κριτικές.
Άβαταρ μέλους
Από d-w.gr
#4533
Δυστυχώς όσα έχω δοκιμάσει (εκτός από το τελευταίο που λέτε πιο πάνω) κολλάνε.
Μάλιστα σε επικοινωνία με τους developers αναφέρουν πως είναι πολλά τα είδη και πολλά τα attributes.

Αν δεν σας είναι κόπος, γράψτε εδώ τις εντυπώσεις σας.
Από nik-pap
#4535
Γεια σας και πάλι.
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Λοιπόν, efi97, έχω τεράστιο πρόβλημα επικοινωνίας με τους διαχειριστές της Pavothemes. Ή δεν απαντούν (!) σε email ή/και tickets ή απαντούν μετά από email "κράξιμο"!
Ακόμα περιμένω απάντηση για το ποιο filter module συνεργάζεται με pavothemes!!!
Τέλος πάντων, είχα καταλήξει στο Mega Filter PLUS που προτείνει και ο billkou, αλλά ... περίμενα πρώτα να μου απαντήσουν (γιατί κοστίζει κι 60€). Εξαιτίας του billkou μάλλον δε θα περιμένω άλλο!
Efi97 ή και οι υπόλοιποι, αν χρειαστώ καμία χρηστική βοήθεια για τα pavothemes, μπορώ να σας ρωτήσω; Γιατί οι Κινέζοι που τα φτιάξανε..., παίζουν τον Κινέζο....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Από billkou
#4540
Εδω μπορεις να δεις για συμβατοτητα σε theme :

http://forum.ocdemo.eu/forum/category/m ... -templates

Εγω δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο αλλο, αλλα και απο οσα αλλα σχολια εχω δει, αυτο και το brainy filter ειναι τα καλυτερα με το πιο σωστο support.

Τωρα για το pavotheme που κανουν τους κινεζους... γνωστη υποθεση και σε διαφορα μεγαλα extensions του opencart που ειναι απαραιτητα. ( δυστυχως )
Από efi97
#4541
Λοιπόν όσον αφορά τους κινέζους οντως κι εγω δεν ειμαι ευχαριστημένη ζήτησα επίσης να με πουν συμβατότητα για κάποια extension ή να με προτείνουν αυτοί κάποια που ξέρουν οτι δουλεύουν σιγουρα και η απάντηση τους ηταν οτι αυτά θέλουν εξτρα λεφτά...λες και δεν το ξέρω η τους είπα να μου τα κάνουν τσάμπα! Επίσης είχα ζητήσει κάτι απλό και με λεν στείλε φωτογραφίες για να καταλάβουμε ενω στην ουσία τους ζητούσα να με απλά που είναι ο φάκελος με τα widget που υποτίθεται είναι 50+ αλλά εγω έχω το πολύ 15-20. Τελικά έβγαλα άκρη μόνη μου σε πολλά αφου απο αυτούς δεν είχα απάντηση. Θα δοκιμάσω το mega filter και θα σε ενημερώσω κι εσένα για το πως θα πάει.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!