OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Αναφορές νέων & επίλυση γνωστών bugs.
Από giakou
#1409
Καλημέρα,
εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του opencart και μου βγάζει αρκετά θέματα στην ελληνική γλώσσα. Όταν είμαι στο admin page βγάζει σχεδόν τα πάντα πχ. στις κατηγορίες κάπως έτσι: tab_general, tab_data,tab_design και στο στάτους text_enabled κτλ. Στο site αντί για το εικονίδιο του home βγάζει tab_home και δε φορτώνει καθόλου το maintenance.php στα ελληνικά. Λίγο που κοίταξα τα αρχεία στις 2 γλώσσες και σύγκρινα μου φαίνονται ίδια και δε καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει αυτό. Είναι πρόβλημα συμβατότητας του language pack με την έκδοση 2.0.2.0 ή κάτι άλλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
#1413
Η Ελληνική μετάφραση για την έκδοση 2.0.2.0 δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα για αυτό σου εμφανίζονται έτσι. ;)
#1418
Δεν έχει ετοιμαστεί ακόμα η έκδοση 2.0.2.0. Υποστηρίζονται οι εκδόσεις που αναγράφονται στη σελίδα του extension δηλαδή v2.0.1.1, v2.0.1.0, v2.0.0.0.

Για να λύσεις το πρόβλημα που δείχνεις και να χρησιμοποιήσεις την μετάφραση 2.0.1.1 στην 2.0.2.0, πρέπει να μετονομάσεις τα ακόλουθα αρχεία σε greek.php:
admin/language/greek/default.php
catalog/language/greek/default.php

Υπόψη ότι ακόμα και αν κάνεις αυτή την αλλαγή, η μετάφραση για την έκδοση 2.0.1.1 θέλει αναβάθμιση. Για τη νέα έκδοση αναμείνατε στο ακουστικό σας γιατί αυτήν την περίοδο έχω μεγάλο φόρτο εργασίας.

Αυτή είναι η απάντηση από τον Opencart-Hellas
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Καλησπέρα, Ναι, με 15000 θα είσαι σιγουρα οκ. Για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!