OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Αναφορές νέων & επίλυση γνωστών bugs.
Από xxxsok28xxx
#1919
έχω εγκαταστήσει την2.0.3.1 ενώ έχω το ελληνικό pack γλωσσών το κουμπί παραμένει το ίδιο σαν apply

ειναι πανω αριστερα APPLY ενώ θα έπρεπε να είναι μεταφρασμένο στα ελληνικά με την λέξη Εφαρμογή όπως είναι στο greek pack τις μετάφρασης φακελος admin/language/greek/greek.php
line 96 $_['button_apply'] = 'Εφαρμογή';

και όχι να είναι κολλημένο στην λέξη apply

σε αυτήν την σελίδα είναι πάνω αριστερά κάτω από τις τιμές είναι το μπουτόν με την λέξη apply
http://e-gaiotexniki.esy.es/index.php?r ... path=60_61

ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1920
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Διάβασε αυτό το θέμα και θα καταλάβεις γιατί συμβαίνει αυτό που αναφέρεις.
Από xxxsok28xxx
#1924
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση μίλησα με τον κατασκευαστή του θέματος και μου ειπε ότι δεν έχουν καμία σχέση με το κουμπί όλα δουλευουν κανονικά μόνο το πρόβλημα ειναι στο κουμπί που το βγαζει αγγλικα δεν ξερω τι να πω ty. :oops:
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1926
Διάβασε σε παρακαλώ πιο προσεκτικά το κείμενο που σου παρέθεσα και θα καταλάβεις. Τα extensions συνήθως χρησιμοποιούν τις δικές τους μεταφράσεις που ως επί το πλείστον είναι μόνο στα Αγγλικά και θα πρέπει να μεταφραστούν τα αρχεία γλώσσας τους από τον χρήστη.
Την ίδια διαδικασία θα χρειαστεί να κάνουμε όταν εγκαθιστούμε άλλα εμπορικά ή δωρεάν modules / extensions που δεν περιλαμβάνουν Ελληνική μετάφραση.
Επίσης, ρίξε μία ματιά στις ρυθμίσεις του θέματος του extension του φίλτρου μήπως υπάρχει πεδίο μετάφρασης Αγγλικό και Ελληνικό.
Από xxxsok28xxx
#1935
έχω απενεργοποίηση όλα τα modules εκτος του θέματος έχω τροποποίηση όλα μέσα στα ελληνικά όπως έλεγε στην βοήθεια που μου έστειλες αλλα κάνει τα ίδια και το θέμα δεν έχει καμια σχέση με αυτό
Από xxxsok28xxx
#1936
μετά από πολύ ψάξιμο το βρήκα είναι από 1 plugin του θέματος μέσα στον κώδικα και για κάποιον λόγο δεν παίρνει τα ελληνικά μονο σε αυτό το σημείο μάλλον λείπει κώδικας σε ευχαριστώ για την βοήθεια,
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1942
Είναι από το plugin φίλτρου του Journal που σημαίνει ότι εκεί πρέπει να δηλώσεις το bug ;) Μπορούμε όμως εύκολα να το φτιάξουμε. Στον φακελο catalog/view/theme/το-θέμα-σου/template/module ψάξε να βρεις το αρχείο tpl του φίλτρου και πόσταρε τη γραμμή κώδικα του κουμπιού.
Δες αρχικά αν υπάρχει έτσι:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<input class="button btn price-filter-button" value="Apply" type="button">
Αν δενμυπάρχει έτσι πόσταρε ότι γραμμή ξεκινάει με:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<input class="button btn
Από xxxsok28xxx
#1946
<input type="button" class="button btn price-filter-button" value="Apply" />
έτσι είναι στην γραμμή του κώδικα ,δήλωσα το bug το θέματος και είπαν θα το φτιάξουν στο επόμενο update του θέματος είναι δικός του λάθος,
σας ευχάριστω για την βοήθεια δεν περίμενα να απαντήσετε τόσο γρήγορα είστε καταπληκτικοι και το σέβομαι απόλυτα ότι βοήθεια και αν χρειαστείτε
και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως. :D
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1950
Ωραία, αρχικά στο:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<input type="button" class="button btn price-filter-button" value="Apply" />
δοκίμασε το "Apply" να το κάνεις "Εφαρμογή" και πες μου αν εξακολουθεί να λειτουργεί το φίλτρο.
Από xxxsok28xxx
#1954
ναι αν αλλάξω το apply σε εφαρμογή
δουλεύει κανονικά αλλα αυτό φαίνεται και στις 2 γλώσσες και αγγλικά και ελληνικά το ίδιο δηλαδή και στην αγγλική γλώσσα το εμφανίζει ελληνικά.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Καλησπέρα, Ναι, με 15000 θα είσαι σιγουρα οκ. Για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!