OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#2596
Καλημέρα σας,

Έχω προσθέσει στην Εγγραφή χρήστη τα πεδία "Επάγγελμα", "ΑΦΜ" και "ΔΟΥ". Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν τα εμφανίζει στην εκτύπωση τιμολογίου.

Σε ένα xml για VQMOD έχω τον εξής κώδικα:

<file name="admin/controller/sale/order.php">
<operation>
<search position="replace"><![CDATA[$format = '{firstname} {lastname}' . "\n" . '{company}' . "\n" . '{address_1}' . "\n" . '{address_2}' . "\n" . '{city} {postcode}' . "\n" . '{zone}' . "\n" . '{country}';]]></search>
<add><![CDATA[$format = '{firstname} {lastname}' . "\n" . '{company}' . "\n" . '{address_1}' . "\n" . '{address_2}' . "\n" . '{city} {postcode}' . "\n" . '{zone}' . "\n" . '{country}' . " \n " . "<b>Επάγγελμα: </b>" . $order_info['custom_field'] . "\n" . "<b>Email Πελάτη: </b> " . $order_info['email'];]]></add>
</operation>
</file>
</modification>

Το θέμα είναι οτι μου εμφανίζει το Λεκτικό "Επάγγελμα:" στην εκτύπωση, αλλά δεν ξέρω τι μεταβλητή να του δώσω για να εμφανίσει την αξία του custom field που θέλω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
#2624
Μετακινήθηκε στα Αιτήματα Δωρεάν Ανάπτυξης.

Φίλε μου δεν χρειαζόταν να ποστάρεις ξανά για βοήθεια. Δεν τίθεται θέμα αν το γνωρίζει κάποιος (γιατί δεν ζητάς κάτι δύσκολο), αλλά αν έχει ελεύθερο χρόνο να ασχοληθεί για να στο λύσει. Αυτήν την περίοδο όλος ο κόσμος είναι πιεσμένος. Τώρα που σου μιλάω έχω κλείσει δωδεκάωρο στο πληκτρολόγιο και κάθομαι και απαντάω σε όσα θέματα μπορώ. ;)

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!