OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
Από elter
#3363
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να με βοηθήστε στο πως να προσθέσω το sku και το βάρος εκεί που είναι και το μοντέλο,brand name, διαθεσιμότητα κτλ. έχω το default θέμα και έκδοση 2.2.0.0 , επίσης θα ήθελα να προσθέσω και 2 φίλτρα ακόμα στην διαχείριση των προϊόντων ( κατηγορίες και sku) ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Από d-w.gr
#3366
Κάπου έχω 2-3 τέτοια vwmod που είχα φτιάξει μπακάλικα μια και δεν είμαι dev, αλλά πιστεύω θα σου κάνουν.
Ψάχνω να βρω και σε ενημερώνω.

Είδα πως υπάρχουν έτοιμα:
http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=50010
Οπότε καλύτερα να χρησιμοποιήσεις αυτά.
Από elter
#3373
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δυστυχώς δεν μου δουλεύει στην 2.2.0.0
Άβαταρ μέλους
Από d-w.gr
#3377
Σου βγάζει κάποιο σφάλμα ;
Μήπως είναι κάτι εύκολο και το φτιάξουμε.
Στο topic που σου έδωσα έχει link για το opencart.com στα extensions και εκεί έχει διάφορα.
Δοκίμασέ τα μήπως σου κάνει κάποιο δουλειά.
Από elter
#3379
Όλα οκ με το sku το έφτιαξα θα προσπαθήσω και τα υπόλοιπα ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#3649
Αν βρω χρονο σημερα το απογευμα θα φτιαξω ενα για την εκδοση 2. Έχεις κάποιο theme "περίεργο";
Άβαταρ μέλους
Από Paris
#3653
Καλημέρα
Χρησιμοποιώ αυτό
http://www.opencart.com/index.php?route ... =39&page=1
σε oc 2.0.1.1 και δουλεύει μια χαρά.
Επειδή είναι για αγγλικά και Τούρκικα θέλει εκεί κάποιες μικρο αλλαγές, όπου Τούρκικα Ελληνικά
Από dimitris212
#3654
Δεν μου δουλεύει όπου catalog/view/theme/default/template/product/product.tpl έβαλα το catalog/view/theme/OPC080185_3/template/product/product.tpl

Και όπου <file name="catalog/language/turkish/product/product.php"> έβαλα το <file name="catalog/language/greek/product/product.php">

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!