OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Δωρεάν επεκτάσεις, τροποποιήσεις (MODs, vQmods) από τα μέλη του forum.
#1714
Εχω δοκιμασει τα παντα.

Η εκδοση opencart ειναι 2.0.3.1.

Το XML μου δουλευει σε αλλο σερβερ με το ιδιο ακριβως setup ενω δε δουλευει στον κανονικο
που ειναι το προβλημα.

Η μονη διαφορα μεταξυ του σερβερ που παιζει και αυτου που δεν παιζει ειναι η εκδοση της PHP,
στον σερβερ που παιζει εχω 5.5.21 και σε αυτο που δεν παιζει την 5.6...

Καμια ιδεα πως να βγαλω ακρη;
#1718
Μια χαρά είναι ο τρόπος που το υλοποίησες, δεν υπάρχει πρόβλημα. Λογικά όμως δεν θα έπρεπε να σου παρουσιάζει πρόβλημα ούτε το vqmod γιατί δεν έχει κάτι ιδιαίτερο που να προκαλεί ασυμβατότητα με νέες εκδόσεις. Αυτό όμως μπορείς άνετα να το διαπιστώσεις αν ενεργοποιήσεις την εμφάνιση σφαλμάτων από τη διαχείριση. Επίσης, είσαι σίγουρη ότι είναι το συγκεκριμένο vqmod που δεν λειτουργεί και δεν είναι γενικά πρόβλημα του vqmod σαν εφαρμογή; Δηλαδή έχεις τσεκάρει ότι το vqmod λειτουργεί κανονικά με άλλα xml;
#1719
Καλημέρα,

το vqmod εγκαταστάθηκε με επιτυχία, επιπλέον ο φάκελος με τα logs ήταν κενός, οπότε δεν φαίνεται να έβγαλε κάποιο σφάλμα απο εκεί. Απο την άλλη, επειδή τα logs τα έχω ενεργοποιημένα για το opencart, όταν μου είπες να το δω στο default εικαστικό, το δοκίμασα αλλά δεν μου φόρτωνε (blank page) ... συγκεκριμένα στα logs μου έβγαζε τα παρακάτω:

2015-06-10 23:05:05 - PHP Notice: Error: Could not load template /home/aaaaa/public_html/catalog/view/theme/default/template/module/megnortabs.tpl! in /home/aaaaa/public_html/system/modification/system/engine/loader.php on line 45

2015-06-10 23:05:05 - PHP Notice: Error: Could not load template /home/aaaaa/public_html/catalog/view/theme/default/template/common/footertop.tpl! in /home/aaaaa/public_html/system/modification/system/engine/loader.php on line 45

Έκατσα και το έστησα σε καθαρό account σε άλλο server με τα ίδια modules για να δω ότι παίζει τελικά σε αυτό ανεξαρτήτου εικαστικού !!

Ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη γιατί δεν παίζει με vqmod και το xml σου ...
#1720
Ναι, αλλά δεν μου είπες αν έχεις εγκατεστημένα άλλα xml και αν αυτά λειτουργούν κανονικά;
Σχετικά με το xml του ΦΠΑ δεν έχει κάτι τρελό που να μην λειτουργεί στην 5.6. Το μόνο που θα δοκίμαζα είναι να αντικαταστήσω τα κενά μετά το ΦΠΑ/VAT με  
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Καλησπέρα, Ναι, με 15000 θα είσαι σιγουρα οκ. Για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!