OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Χαλαρές συζητήσεις που δεν αφορούν απαραίτητα το Opencart.
#814
spiros-- έγραψε:Γεια σας και από μένα, σήμερα έπεσα πάνω στο forum και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί βλέπω ότι γίνεται μια πολύ ωραία προσπάθεια. Εγώ εργάζομαι σαν ελεύθερος web developer (Html,CSS,JS,C# .NET και λίγο PHP). Με το opencart τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι και μου αρέσει πολύ η φιλοσοφία του και η αρχιτεκτονική του. Ελπίζω να σας φανώ και εγώ κάπου χρήσιμος.

Hello :)
#828
Καλώς σας βρήκα και εγώ παιδιά, πολύ όμορφη δουλειά και εξαιρετικό το opencart.
Είμαι γραφίστας και φωτογράφος τα τελευταία 24 χρόνια, ασχολούμαι λίγο με html, php, mysql, πέρασα και από joomla για λίγο και στην αναζήτησή μου για e-shop ανοιχτού κώδικα σας βρήκα.
Ήδη το έκανα εγκατάσταση και το ψάχνω. Οι απορίες αρκετές, μελετώ το forum, ελληνικό και ξένο.
Θα τα λέμε, καλή χρονιά να έχουμε.
#830
Καλωσόρισες philippou και καλή χρονιά !
Από evips
#852
Καλησπέρα & καλή χρονιά,

μιας και σας είπα λίγα λόγια για το κατάστημα μου στο αντίστοιχο θέμα, θα ήθελα να πω δυο λόγια και για μένα. Έχω e-shop περίπου δύο χρόνια. Έχω τελείωση διοίκηση επιχειρήσεων και έχω παρόμοια εργασιακή εμπειρία. Το να κάνω δική μου επιχείρηση ήταν ένα όνειρο μου. Το να έχω e-shop είναι από τις δουλειές που μου ταιριάζει απολύτως! Και μπορώ να πω ότι είμαι ευτυχησμένη να κάνω το χόμπυ μου επάγγελμα (το αντικείμενο με το οποίο ασχολούμαι) ειδικά σε συνδιασμό με διαδικτυακό μάρκετιγκ, νέες τεχνολογίες και διαδυκτιακές πωλήσεις.

Ελπίζω να μην σας κούρασα,
Καλή χρονιά σε όλους!
#853
Καλωσόρισες και επίσημα evips και ανταποδίδω τις ευχές!
Χαίρομαι που τα κατάφερες να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα. Αν έχεις χρόνο και διάθεση μπορείς να γράψεις κάποιο άρθρο στην κοινότητα σχετικά με την μεθοδολογία που ακολούθησες για να στήσεις και να προβάλλεις την διαδικτυακή σου επιχείρηση.
Από evips
#854
Ευχαριστώ !

Μπορώ να γράψω 2,3 πράγματα... Αν και αυτό που μπορώ να πω γενικά είναι ότι δεν υπάρχει "χρυσή συνταγή επιτυχίας" γιατί αν υπήρχε όλες οι επιχειρήσεις θα ήταν επιτυχημένες και βιώσιμες. Πες μου σε ποιο θέμα μπορώ να γράψω σχετικά...(Ελπίζω να μην ενοχλεί ο ενικός)
#856
Καλησπέρα, αν γράψεις ένα πιο αναλυτικό άρθρο υπό τη μορφή "οδηγού" μπορείς να το δημοσιεύσεις στην κατηγορία "Συχνά ερωτήματα, Τεχνικά Άρθρα, Τεκμηρίωση". Για κάτι πιο ανεπίσημο άνοιξε ένα νέο θέμα στο Cafe. (στο O-H προτιμούμε τον ενικό)
#878
Καλησπέρα και από μένα, καλώς σας βρήκα και καλή Χρονιά σε όλους !
Είμαι ο Νάσος, είμαι καλά, και έπειτα από σαδομαζοχιστικές τάσεις και με άλλα cart είπα να δοκιμάσω και το opencart ! :) Προσωπικά, νομίζω ότι το κομμάτι του community είναι από τα μεγαλύτερα ατού ή μειονεκτήματα σε οποιοδήποτε δρόμο και να ακολουθήσει κανείς για το online επιχείρημα του, οπότε αυτό με κέρδισε και βρίσκομαι και εγώ στην παρέα σας.
#879
Σήμερα μπήκα και εγώ στην παρέα σας.

Παναγιώτης το όνομα μου. Δυστηχώς η ευτυχώς "αυτό θα δείξει" ζω στην Γερμανία για καθαρά επαγγελματικούς λόγους. Με το OpenCart ασχολούμαι επαγγελματικά σε μια Γερμανική εταιρεία τα τελευταία 2 χρόνια από την έκδοση 1.5.4. Πριν από το OpenCart ψαχνόμουν γενικά στον χώρο των εφαρμογών για onlineshop. Βρήκα το συγκεκριμένο forum από cyber-ψάξιμο και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Όπου μπορώ να βοηθήσω και να φανώ χρήσιμος θα το κάνω με μεγάλη χαρά.

Καλή συνέχεια σε όλους
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Καλησπέρα, Ναι, με 15000 θα είσαι σιγουρα οκ. Για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!