OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Χαλαρές συζητήσεις που δεν αφορούν απαραίτητα το Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#273
Όσα νέα μέλη (και παλιά) θέλετε, μπορείτε να πείτε εδώ λίγα λόγια για τον εαυτό σας, πχ την ιδιότητα σας (αν είστε έμποροι, επαγγελματίες developers, κλπ), από πότε ξεκινήσατε να ασχολείστε με το Opencart, το επίπεδο γνώσεων σας (τι γλώσσες γνωρίζετε, κλπ) και γενικά ότι/όσα επιθυμείτε εσείς - ένα απλό γεια αρκεί !
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#275
Ξεκινώ εγώ...

Εργάζομαι από το 2004 χρόνια ως επαγγελματίας developer. Γνωρίζω html, css, javascript, PHP, MySQL και διαχείριση διακομιστών Linux (Debian/Ubuntu) σε επίπεδο ικανό να μπορώ να φέρω εις πέρας projects οποιασδήποτε δυσκολίας με δικό μου κώδικα. Υποστηρίζω έμπρακτα την φιλοσοφία Open Source αναπτύσσοντας μόνο εφαρμογές ανοικτού κώδικα και χρησιμοποιώντας λειτουργικό Linux σε καθημερινή βάση στο workstation που εργάζομαι. Με το Opencart ασχολούμαι συστηματικά από το 2012 και εκτός από τυπικά καταστήματα, έχω αναπτύξει αρκετά extensions και custom εφαρμογές που βασίζονται σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
Από xaeron
#320
Opencart-Hellas έγραψε:Ξεκινώ πρώτος ...

Εργάζομαι τα τελευταία δέκα χρόνια ως επαγγελματίας developer. Γνωρίζω html, css, javascript, PHP, MySQL και διαχείριση διακομιστών Linux (Debian/Ubuntu) σε επίπεδο ικανό να μπορώ να φέρω εις πέρας projects οποιασδήποτε δυσκολίας με δικό μου κώδικα. Υποστηρίζω έμπρακτα την φιλοσοφία Open Source αναπτύσσοντας μόνο εφαρμογές ανοικτού κώδικα και χρησιμοποιώντας λειτουργικό Linux σε καθημερινή βάση στο workstation που εργάζομαι. Με το Opencart ασχολούμαι συστηματικά από το 2012 και εκτός από τυπικά καταστήματα, έχω αναπτύξει αρκετά extensions και custom εφαρμογές που βασίζονται σε αυτό.
Ωραίος. :)

Εγώ εργάζομαι τα τελευταία 5 χρόνια ως Computer Engnr & Web Designer, αλλά έχει τα τελευταία 2-3 χρόνια που ασχολούμαι με το developing σε opensource applications. Το opencart το δουλεύω από τις αρχές του 2013.
Ευχαριστώ & Καλώς όρισα.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#321
Καλωσόρισες xaeron!
#784
Γεια σας και από εμένα, είμαι απλός χρήστης του Opencart και το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τώρα (δύστυχος δεν θυμάμαι ακριβώς :D ).
Βρήκα την κοινότητα σας από το Ελληνικό φόρουμ της επίσημης ιστοσελίδας, και είναι αρκετά ενδιαφέρων ότι δεν είναι λίγοι που στηρίζουν την φιλοσοφία του ανοιχτού κώδικα και για αυτό σας συγχαίρω!
Επιδιώκω να βελτιώσω τις γνώσεις μου πάνω στο OpenCart και να βοηθήσω εκεί που μπορώ και εγώ.
Έχω πολύ βασικές γνώσεις Html και Css αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να αναπτύξω κάτι δικό μου (Θέλει να καθίσεις και να διαβάσεις αρκετά :P )
Αυτά τα ολίγα χάρηκα :mrgreen:
#786
Καλωσόρισες gxHL !
Από spiros--
#810
Γεια σας και από μένα, σήμερα έπεσα πάνω στο forum και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί βλέπω ότι γίνεται μια πολύ ωραία προσπάθεια. Εγώ εργάζομαι σαν ελεύθερος web developer (Html,CSS,JS,C# .NET και λίγο PHP). Με το opencart τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι και μου αρέσει πολύ η φιλοσοφία του και η αρχιτεκτονική του. Ελπίζω να σας φανώ και εγώ κάπου χρήσιμος.
#813
Καλωσόρισες Σπύρο και καλές γιορτές!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!