OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
#2797
Καλησπέρα,
Έκανα 1η φορά εγκατάσταση του OpenCart v.2.1.0.2
Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης κάτα το login ως administrator δεν κάνει login και ανοίγει πάλι τη σελίδα login.
1)To username και password είναι σίγουρα σωστό.
2)Έχω σβήσει το install
3) εχω δοκιμάσει και firefox και chrome
4) Νομίζω ότι τα config.php είναι σώστά τόσο του root όσο και του admin.

Ευχαριστώ πολύ
#2800
Καλησπέρα,

μιλάς για καθαρή εγκατάσταση ή κάποια αναβάθμιση από προηγούμενη έκδοση?
αν έχεις πρόσβαση στο cpanel υπάρχει μια διαδικασία που μοπρείς να την κάνεις από εκεί αλλά αν μιλάς για καθαρή εγκατάσταση που μόλις άρχισες γιατί δεν ξανακάνεις εγκατάσταση το opencart από την αρχή μιας και δεν έχεις κάτι να χάσεις?
#2801
Καλημέρα,
μιλάω για καινούρια εγκατάσταση, την έχω κάνει ήδη 2 φορές με τα ίδια αποτελέσματα. Το cpanel δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά θα το δοκιμάσω να δω τί κάνει.

Ευχαριστώ
#2809
Γεια σας,
αναβάθμισα κι εγώ εχθές τη παλαιά μου εγκατάσταση 1.6.Χ σε 2.1.0.2 και ενώ τα έχω κάνει όλα όπως έλεγε ο οδηγός, δεν μπορούσα να κάνω login σαν administrator.

Πήγα και στο Cpanel στην βάση δεδομένων, αλλαξα το username & password στον πίνακα users αλλά δεν έγινε τίποτε.

Τί μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ!
#2860
Καλησπέρα

Πρόσθεσα οδηγίες επαναφοράς κωδικού για 2.χ.χ. εδώ.
#2876
Καλησπέρα και πάλι
έκανα τώρα εγκατάσταση την έκδοση 2.1.0.1 πάλι τα ίδια. Δεν μπορώ να κάνω login στο admin page. Το password και username είναι σωστά. Κάτι άλλο κάνω λάθος αλλά δεν καταλαβαίνω τι.
#2877
Καλησπέρα
- Επανέφερες τους κωδικούς όπως σου έδειξα;
- Γράψε μου τον κωδικό που χρησιμοποιείς και δεν μπορείς να μπεις.
#2919
Καλημέρα

Έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις το "Απώλεια Κωδικού" για να δημιουργήσεις νέο κωδικό;
#2929
Τελικά όπως το είχα φανταστεί από την αρχή, ήταν πρόβλημα του host, το ανέβασα σε έναν άλλο host και καλά. Άλλη ερώτηση τώρα. Αν το δουλέψω εδώ, θα μπορέσω να κάνω migration σε άλλον host εύκολα?
Ευχαριστώ πολύ

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!