OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
Από Filaretos
#3489
Καλησπέρα.

Εχω πακέτο hosting στην alphahosting.de, περνάω τα αρχεία του Opencart 2.2.0.0 με Filezilla και όταν πηγαίνω στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να κάνω την εγκατάσταση έχω τα παρακάτω errors.

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/var/www/web776/html/system/../../vendor/autoload.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/web776/html/:/var/www/web776/phptmp/:/var/www/web776/files/:/var/www/web776/atd/:/usr/share/php/:/opt/php/) in /var/www/web776/html/system/startup.php on line 87

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/web776/html/system/startup.php:87) in /var/www/web776/html/system/library/session.php on line 38

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/web776/html/system/startup.php:87) in /var/www/web776/html/system/library/session.php on line 38

Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
Έχετε καμιά ιδέα τι είναι?
#3491
Καλημέρα, δοκίμασε να μετονομάσεις τον φάκελο vendor σε -vendor
#3493
Καλησπέρα

Δεν γνώριζα ότι χρειάζεται ο φάκελος vendor.

Παρ' όλα αυτά τον ανεβάσα τον φάκελο και δοκίμασα και κανονικά και να μετονομάσω σε -vendor και πάλι το ίδιο. Το κακό είναι από ότι κατάλαβα ο φάκελος πρέπει να ανέβει στο root αλλά εκεί δεν μπορώ να τον ανεβάσω αλλά μόνο μέσα στο φάκελο html/.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!