OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε προσφορές ανάπτυξης καταστημάτων & εφαρμογών
#5222
Θέλουμε να μεταφράσουμε στα Αγγλικά ολόκληρο το site ώστε να παίζει στην δεύτερη γλώσσα που έχουμε ενεργοποιημένη ήδη στο site μας.

Τα προιόντα είναι πάρα πολλά για να γίνει αυτόματα (περιγραφές, τιτλοι, attributes, options κλπ.). Υπάρχουν plugins που το κάνουν αυτόματα από ότι έχω δει με χρηση google api και microsoft api.

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει κλπ εάν μπορεί να το κάνει και να δούμε κόστος κλπ για κάτι τέτοιο?
:roll: :roll:
#5251
mustdive έγραψε:Θέλουμε να μεταφράσουμε στα Αγγλικά ολόκληρο το site ώστε να παίζει στην δεύτερη γλώσσα που έχουμε ενεργοποιημένη ήδη στο site μας.

Τα προιόντα είναι πάρα πολλά για να γίνει αυτόματα (περιγραφές, τιτλοι, attributes, options κλπ.). Υπάρχουν plugins που το κάνουν αυτόματα από ότι έχω δει με χρηση google api και microsoft api.

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει κλπ εάν μπορεί να το κάνει και να δούμε κόστος κλπ για κάτι τέτοιο?
:roll: :roll:
Γεια,
Τυχόν ενημέρωση για να ακούσετε τη δημοσίευση;
Θα προτείνω ότι η προεπιλεγμένη μετάφραση για το opencart είναι μόνο αγγλική. Απλά πρέπει να γνωρίζετε πώς μπορείτε να αντικαταστήσετε τα αρχεία και το φάκελο

Ενημερώστε με, αν χρειάζεστε ακόμα βοήθεια
#5252
Το θέμα μας είναι να βρούμε κάποιο plugin ή κάπως να γίνει αυτόματα η μετάφραση όλων των περιγραφών, τιτλων, σελιδων κλπ στα αγγλικα. Σαν να το βλέπουμε μεσω translate this page της google. Να μεταφραστουν τα παντα. Αντιλαμβανομαι οτι το αυτοματο δεν ειναι οτι καλυτερο αλλά τουλαχιστον θα ειναι γρήγορο
#5255
Σίγουρα αν θα μπορούσατε να μοιραστείτε την έκδοση του καταστήματος και τους συνδέσμους σας, μπορώ να ελέγξω και να εγκαταστήσω το καλύτερο plugin ανάλογα.
#5259
Σας ευχαριστούμε που συμμερίζεστε τη σύνδεση του καταστήματος, μπορώ να βοηθήσω σίγουρα με την εγκατάσταση και τη διαμόρφωση της απαιτούμενης επέκτασης για τη μετάφραση σελίδας στα αγγλικά Όπως θα μπορούσα να ελέγξω το κατάστημά σας έχει δυνατότητα πολλαπλών γλωσσών ενεργοποίηση, αλλά το κείμενο δεν μεταφράστηκε σωστά.

Θα ήθελα λοιπόν να σας ζητήσω να συμμετάσχετε μαζί μου στο skype ή στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο για να συζητήσετε καλύτερα σχετικά με το χρόνο και τις απαιτούμενες προσπάθειες

Αναμονή για ακρόαση - deepvyas71 gmail com

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!