OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε προσφορές ανάπτυξης καταστημάτων & εφαρμογών
Από emal
#4449
Καλημέρα,
Ψάχνω να βρω έναν τρόπο να μπορέσω να τροφοδοτώ το eshop μου μέσω των xml που μου έχουν δώσει οι προμηθευτές μου.
Σε όσα έχω βρει μέχρι τώρα ( και σε αυτό που έχω αγοράσει) αυτό που κάνει είναι να εισάγει τα προϊόντα μαζί με τις κατηγορίες του προμηθευτή και αφού γίνει η εισαγωγή πρέπει να κάτσω μετά να κάνω αλλαγή στις δικές μου κατηγορίες, αυτό που θα ήθελα όμως να κάνει είναι να μπορώ να αντιστοιχώ τις κατηγορίες που έχει το xml με τις υπάρχουσες κατηγορίες στο site μου και σε κάθε μια από αυτές της κατηγορίες που αντιστοιχώ να μπορώ να βάζω διαφορετικό ποσοστό κέρδους απευθείας από το module.
Γνωρίζεται κάποιο module που κάνει για αυτήν την δουλειά; Η θα μπορούσε κάποιος να αναλάβει να πειράξει το module που έχω αγοράσει;
Ευχαριστώ πολύ.
Από billkou
#4451
Κατά 99% θα σου κάνει το total import Pro.

Δες το. Έχει να αντιστοιχήσεις πεδία κλπ.

Προσοχή όμως : Όταν πας να ανανεώσεις προϊόντα που προϋπάρχουν στο site, σου σβήνει attributes κλπ αν δεν τα ξανα-ορίσεις.
Από emal
#4452
Η αλήθεια είναι ότι το είχα αγοράσει γιατί κάνει σχεδόν αυτό που θέλω...αλλά έκανα επιστροφή διότι δεν μου απάνταγε, ο προγραμματιστής, στις ερωτήσεις που του έκανα σχετικά με όσα γράφω παραπάνω με σαφήνεια...δεν κάνει mapping τις κατηγορίες( δηλαδή εισάγει καινούργιες κατηγορίες) και δεν μπορώ να βάλω ποσοστό κέρδους σε κάθε κατηγορία ξεχωριστά.
Μήπως υπάρχει κάποιος που να μπορεί να αναλάβει την παραμετροποίηση του ήδη υπάρχοντος Module?
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#4594
emal έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι το είχα αγοράσει γιατί κάνει σχεδόν αυτό που θέλω...αλλά έκανα επιστροφή διότι δεν μου απάνταγε, ο προγραμματιστής, στις ερωτήσεις που του έκανα σχετικά με όσα γράφω παραπάνω με σαφήνεια...δεν κάνει mapping τις κατηγορίες( δηλαδή εισάγει καινούργιες κατηγορίες) και δεν μπορώ να βάλω ποσοστό κέρδους σε κάθε κατηγορία ξεχωριστά.
Μήπως υπάρχει κάποιος που να μπορεί να αναλάβει την παραμετροποίηση του ήδη υπάρχοντος Module?
Σε αυτή τη περίπτωση χρειάζεσαι ένα custom script που θα κατεβάζει το αρχείο σου και θα το μετατρέπει ανάλογα με τις ανάγκες σου και μετά θα φορτώνεις το αποτέλεσμα μέσα στο Total Import Pro.

Εννοείται πως οι πληροφορίες πρέπει να υπάρχουν στο αρχικό xml ;)

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!