OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από stonekgraff
#3944
γεια σας
εχω πρόβλημα με το onestepcheckout με το που το κανω εγκατάσταση και παω στο Modifications για refresh
οταν παω να το δοκιμάσω στο front and μου βγαζει

Notice: Error: Could not load template public_html/catalog/view/theme/default/template/default/template/onestepcheckout/checkout.tpl! in public_html/system/storage/modification/system/library/template/basic.php on line 26

και ουτε που χρησιμοποιώ την default
βάζω και τα αρχεία στο δικό μου theme και τα ιδια.

ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει/
#3945
Παιδιά SOS
τωρα που το βλέπω και στο everypay εχει θεμα
στο τελευταίο βήμα μου βγάζει

Notice: Error: Could not load template public_html/catalog/view/theme/default/template/default/template/payment/everypay.tpl! in public_html/system/storage/modification/system/library/template/basic.php on line 26


Το Path κατι δεν παει καλα, επαναλαμβάνει δυο φορές το default/template/default/template

που το αλλαζω αυτο, αν κ δεν ξέρω αν ειναι εκει το πρόβλημα

ειναι σε op. 2.20 και στα Logs βγάζει μονο αυτο το σφάλμα και δεν ειναι καν ερρορ
εχω δοκιμάσει να βγάλω το .htaccess + php.ini αλλα τπτ

χελππππππ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#3947
Τα extensions εγκαθίστανται στο default και όταν δεν βρίσκει το αρχείο το template που χρησιμοποιείται τότε κάνει fallback στο default.

Στο log σου περιλαμβάνονται τα modifications. Δοκίμασε να κάνεις refresh τα OCMODs και αν πάλι δεν λειτουργήσει δοκίμασε να τα απενεργοποιήσεις ένα ένα και να κάνεις κάθε φορά refresh.
#3953
Καλησπέρα για την βοήθεια

τωρα μου βγάζει

/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_library_template_basic.php on line 26
κάνω clear thn cache απο το vqmod αλλα τα ιδια
#3954
να κάνω και μια διευκρίνηση γιατι μου την έδωσε γιατι δεν δουλεύει κ ξανα έστησα ενα op 2.20 κενό χωρίς τπτ και βαζω το extension απο την everypay και μου κάνει ακριβός το ιδιο..
φταίει το extension, ο σερβερ?

απλά στο αλλο που δεν εχω vgmod βγάζει
public_html/optest/system/storage/modification/system/library/template/basic.php on line 26
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#3956
Καλημέρα,

Εφόσον έχεις το ίδιο πρόβλημα με φρέσκια εγκατάσταση, αν στο error log υπάρχουν καταχωρήσεις που αναφέρονται σε curl τότε ενδέχεται να είναι θέμα ρύθμισης server αλλιώς μπορεί το extension να μην υποστηρίζει την έκδοση 2.2. Σε κάθε περίπτωση επικοινώνησε με την τεχνική υποστήριξη της υπηρεσίας. Το extension που χρησιμοποιείς δεν βλέπω να υπάρχει κάπου online να το κατεβάσουμε και να το ελέγξουμε γιατί αν δεν κάνω λάθος το παίρνεις κατόπιν αιτήματος στην εταιρία.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!