OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4168
Νόμιζα ότι τα είχες ήδη καταργήσει τα php.ini που έρχονται με το opencart. Δεν χρησιμοποιώ control panel στο server μου εδώ και καιρό, αλλά απ' όσο θυμάμαι όταν κάνεις override στο php.ini μέσα από το cPanel, δημιουργεί δικά του php.ini και τότε τα διαβάζει.
#4169
Opencart-Hellas έγραψε:Νόμιζα ότι τα είχες ήδη καταργήσει τα php.ini που έρχονται με το opencart. Δεν χρησιμοποιώ control panel στο server μου εδώ και καιρό, αλλά απ' όσο θυμάμαι όταν κάνεις override στο php.ini μέσα από το cPanel, δημιουργεί δικά του php.ini και τότε τα διαβάζει.
Καλησπέρα και πάλι.

Λύθηκε εντελώς το πρόβλημα τελικά, καθώς διέγραψα τα php.ini που υπήρχαν μέσα στο Opencart και διάβασε σωστά τις ρυθμίσεις.

Εν ολίγοις : Αλλάζουμε ( αυξάνουμε ) τα όρια της php μέσα από το panel, αν έχουμε.
Αν δεν ξέρουμε πως να το κάνουμε ρωτάμε τον provider/host μας.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
#4171
Καλησπέρα

Δεν πρόσεξες κάτι που έγραψα σχετικά με τη δημιουργία php.ini από το cPanel. Επειδή το extension αφορά μόνο το backend, καλό θα ήταν να κάνεις τις αλλαγές μόνο τοπικά. Για κάποιο λόγο που δεν έχω ψάξει γιατί δεν έχω cPanel και δεν θυμόμουν την ονομασία της λειτουργίας, αν φτιάξεις χειροκίνητα php.ini δεν αναγνωρίζει τις αλλαγές. Τέλος πάντων βρήκα πρόσβαση σε ένα και η λειτουργία ονομάζεται PHP Selector. Επιλέγεις το directory που θα προσθέσει php.ini δίνεις από το cPanel τις τιμές που θες και τότε λειτουργεί κανονικά. Οπότε θεωρώ καλύτερο να ανοίγεις τα μέγιστα όρια από το WHM έως εκεί που τα χρειάζεσαι για όλο το domain και φτιάχνεις ένα php.ini για το root του domain που το περιορίζει και ένα για τον φάκελο admin που δίνει όση μνήμη χρειάζεσαι.

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!