OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4932
Καλή σας μέρα,
έχω πρόβλημα κατά το checkout της παραγγελίας...αν από τις ρυθμίσεις του mail επιλέξω το mail function το checkout στην παραγγελία δουλεύει κανονικά αλλά δεν στέλνει mail στον πελάτη...όταν επιλέξω smtp ενώ έχω βάλει τα σωστά στοιχεία δεν με αφήνει να προχωρήσω στο checkout και μου βγάζει " Internal error server " - αυτό κατά την επιλογή πληρωμής με τραπεζική κατάθεση - ενώ αν επιλέξω τρόπο πληρωμής με αντικαταβολή απλά δεν εμφανίζει το error και δεν κάνει τίποτα...
Ξέρει κανείς να με βοηθήσει ?

Opencart 3.0.2 -- porto theme -- extensions : COD Order Fee Payment Lite , τραπεζα πειραιως , πακετο ελληνικης γλωσσας
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#4951
υπάρχει λάθος στη σύνδεση με τον SMTP server. Λογικά η port που επιλέγεις.
Επίσης το ότι δε στέλνει email με MAIL function σημαίνει ότι είναι κλειδωμένο από τον πάροχο σου.
Από webintel
#4955
Προς ενημέρωση το προβλημα λυθηκε και ηταν οτι ενω ειχαμε επιλεξει να στελνει mail με την function της php ειχαμε αφησει και τα στοιχεια για τον smtp συμπληρωμενα....
Μολις τα αφησαμε κενα και διαλαξαμε παλι mail function ολα δουλευουν κανονικα...
Ευχαριστω παντως για την απαντηση

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!