OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5220
Καλησπέρα στη κοινότητα. Θέλω να ρωτήσω κάτι απλό πιστεύω, αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα το κάνω.
Αυτό που ζητάω είναι σε ένα προϊόν που έχει διαφορετικά μεγέθη με διαφορετικές τιμές το κάθε μέγεθος, να βάζω την έκπτωση στην βασική τιμή και να παίρνει ποσοστιαία την ίδια έκπτωση σε όλα τα μεγέθη. Εγώ του βάζω την έκπτωση στην βασική τιμή και αυτό κάνει την ίδια σε χρήματα έκπτωση σε όλα τα μεγέθη. Πως δηλαδή θα καθορίσω να γίνεται ποσοστιαία έκπτωση και όχι δραχμική για να θυμηθούμε και τα παλιά.
Να πω ότι δουλεύω OC 2.1.0.2 και Journal2 και η σελίδα είναι αυτή.
#5258
Τελικά να πω για κάθε ενδιαφερόμενο πως αυτό το πρόσθετο κάνει ακριβώς τη δουλειά αυτή που ήθελα. Το αναφέρω απλά μήπως κάποιος χρειαστεί αντίστοιχη λειτουργία στο κατάστημά του. Απλά να σημειώσω πως μόνο για Journal2 θα χρειαστεί μετά την αγορά του πρόσθετου να στείλετε ένα μήνυμα στη διαχείριση να σας στείλει ένα fix.xml αρχείο για να γίνεται αυτόματη μετατροπή στην τιμή που βλέπει ο χρήστης.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!