OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5824
Καλησπέρα στο forum..

Στην έκδοση opencart 3.0.2.0 όταν πας Πωλήσεις --> Παραγγελίες, διαλέξεις μια παραγγελία και πατήσεις πάνω δεξιά Εκτύπωση Παραστατικού, το τιμολόγιο ανοίγει στο ίδιο παράθυρο.
Στις εκδόσεις 1.5 άνοιγε σε νέα καρτέλα, υπάρχει κάποιο τρόπος να το αλλάξουμε αυτό;

Έχω δει στο admin / view / template / sale / order_list.twig ότι υπάρχει το εξής:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<button type="submit" id="button-invoice" form="form-order" formaction="{{ invoice }}" formtarget="_blank" data-toggle="tooltip" title="{{ button_invoice_print }}" class="btn btn-info"><i class="fa fa-print"></i></button>
και ενώ βλέπω οτι έχει το formtarget="_blank" δεν ανοίγει σε νέο tab.
Έχει κανείς καμιά ιδέα;
#5830
Καλησπέρα,

Έλεγξε αν έχεις στον browser ενεργοποιημένο popup blocker.
#5831
Οντως γίνετια block κάποιο popup και εαν παω στις ρυθμίσεις ιστότοπου και ενεργοποιήσω το Αναδυόμενα παράθυρα και ανακατευθύνσεις (Chrome) τότε ανοίγει όντως νεα καρτελα με το τιμολόγιο αλλά και η ίδια η καρτέλα των πωλήσεων αλλάζει και εμφανίζει το τιμολόγιο.

Έτσι έχω 2 σελίδες με το τιμολόγιο..
Σε άλλους στο 3.0.2.0 δεν το κάνει?
#5832
Χρησιμοποιώ linux και έχω μόνο firefox και chrome. Στο chrome έχει το θέμα που είπαμε και στο firefox είναι οκ.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!