OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από dimitris212
#5000
Καλησπέρα σας,

χρησιμοποιώ την έκδοση 2.3.0.2 και θέλω να διαγράψω το λεκτικό ΦΠΑ και το ποσοστό δηλαδή να μην φαίνεται στο checkout αλλά να υπολογίζεται.

Άρα ποιο αρχείο πρέπει να πειράξω και σε ποια σειρά βρίσκεται?
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#5004
Δεν αναφέρεις γενικά παραπάνω πληροφορίες για template, quick checkout ή όχι κλπ.

Γενικά θα πρέπει να αλλάξεις το αρχείο: /catalog/model/total/tax.php
Από dimitris212
#5009
Θέλω να κρύψω τα 2 πεδία ΦΠΑ και Μερικό Σύνολο για να φαίνονται μόνο οι τελικές τιμές.
Από που τα αλλάζω?
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#5010
Αυτό είναι στο μπροστά κατάστημα ή στο διαχειριστικό σου; Εάν είναι στο μπροστά κατάστημα, η αλλαγή είναι στο αρχείο που σου ανέφερα πριν.
Άβαταρ μέλους
Από Paris
#5013
Γιατί δεν το ρυθμίζεις να μην φαίνεται η τιμή με φόρο αφού πρώτα στην τιμή έχεις υπολογίσει και τον φόρο
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#5019
Όλα για το skroutz.gr γίνονται στα Ελληνικά ηλ καταστήματα. Τίτλοι για το skoutz, περιγραφές και επιλογές για το skroutz και μετά μας στέλνουν email να τους βοηθήσουμε για το SEO, γιατί το SEO τους είναι ίδιο με όλους τους άλλους στη λίστα. Μαντέψτε γιατί!
Τέσπα, off topic.

Μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπε ο Paris και να πας στο extension του skroutz analytics που έχεις και να το αλλάξεις ανάλογα και να υπολογίζει αυτά που ζητάς και να τα στέλνει ανάλογα.
Από dimitris212
#5023
Εχεις δικιο για το σκρουτζ, παλευουμε πολλες μερες με το content.

Αν γινεται αυτο ειναι ιδανικο, αλλα επειδη δεν ξερω προγραμματισμο πως το κανω?
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#5025
Χωρίς προγραμματισμό δεν γίνεται. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την εταιρεία που σου έφτιαξε το skroutz analytics και να τους ζητήσεις κόστος/χρόνο να στο φτιάξουν.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!