OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5401
Εχω 3 φωτογραφίες απο 3 διαφορετικά προϊόντα και οι τρεις εχουν διαστάσεις 1310x1000. Στην αρχική όμως στα προτεινόμενα εμφανίζονται διαφορετικά. Τα δυο λαθος εμφανίζονται οπως βλέπετε και το ενα σωστό ετσι οπως το θέλουμε.

Μου εχει βγει η ψυχή με αυτο το πράγμα το ψάχνω 3 ημέρες. Ας δώσει καποιος τα φώτα του! Ευχαριστώ!
υγ: Σβηνω περιφραφές και τιμές μην κανω διαφήμιση.

Εικόνα
#5510
Καλησπέρα. Στις φωτογραφίες που δείχνεις, το μέγεθος που αναφέρεις (1310x1000) δεν είναι το μέγεθος της φωτογραφίας ακριβώς, είναι το μέγεθος του καμβά (canvas size) στον οποίο καμβά απεικονίζεται - κουμπώνει η τσάντα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εσύ μπορείς να έχεις 2 φωτογραφίες με canvas size 1310x1000 και να ανάλογα να προβάλεις την τσάντα με όποιο τρόπο θέλεις εσύ, είτε πολύ "ζουμαρισμένη", άρα θα φαίνεται μεγαλύτερη η τσάντα στην τελική μορφή της φωτογραφίας, είτε να μειώσεις πάρα πολύ το zoom της τσάντας και να φαίνεται πολύ μικρή. Αυτό που σου περιγράφω γίνεται με Photoshop εύκολα εάν έχεις έστω λίγες γνώσεις πάνω σε αυτό το κομμάτι.
Ελπίζω να βοήθησα...

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!