OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5445
Καλημέρα,
Δεν έχει λογική αυτό που μου συμβαίνει κι έχω κολλήσει. Αν κάποιος μπορεί να το κατανοήσει, ας με βοηθήσει λίγο.
Καταρχήν να πω ότι έχει γίνει αναβάθμιση από 1.5.6 σε 2.3.0.2 με το journal theme, αλλά αυτό δεν πρέπει να παίζει ρόλο καθότι τα πάντα λειτουργούν άψογα.
Το πρόβλημα είναι ότι όταν ανοίγω μια κατηγορία η οποία έχει x αριθμό υποκατηγοριών (αλλά και υπο-υποκατηγοριών), βλέπω στην κορυφή της σελίδας όλες τις υποκατηγορίες μεν, αλλά κάτω από αυτές μου εμφανίζονται και ΟΛΑ τα προϊόντα των υποκατηγοριών ένα-ένα. Όταν ανοίγω την υποκατηγορία, τα βλέπω κι εκεί επίσης.
Αυτό θα μπορούσε να συμβεί αν ένα προϊόν είναι assigned 2 φορές σε 2 σημεία από τα links: 1. στην κύρια κατηγορία και 2. στην υποκατηγορία.
Σαφώς και δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στην συγκεκριμένη περίπτωση.
Για παράδειγμα, όταν έχω το 'prod1' και θέλω να εμφανίζεται στη υποκατηγορία 'level1', από την επεξεργασία >Σύνδεσμοι>κατηγορίες βλέπω 1 μόνο γραμμή που λέει: κατηγορία>level1>prod1.
Θεωρητικά αυτό είναι σωστό.
Όταν όμως είμαι front store και πατάω απλά 'κατηγορία' μου εμφανίζει πάνω την υποκατηγορία level1 και από κάτω όλα τα προϊόντα της level1 και φυσικά και το prod1 που ανήκει στην level1.
Αυτό το μυστήριο το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος;
Ας σημειωθεί ότι α) στην παλιά version αυτό δεν συνέβαινε και β) η αναβάθμιση έγινε σε νέο directory με copy της παλιάς, που σημαίνει ότι η δομή κατηγοριών/υποκατηγοριών δεν άλλαξε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν γνωρίζω πως γίνετε αυτό που θέλεις να κάνεις α[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!