OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5550
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι σαν και αυτό που ζητάω. Δεν θέλω να στήσω κάτι από την αρχή λογω χρόνου

Μετά από 3 περίπου χρόνια σαν διαχειριστής 2 eshops σε opencart γύρισα πίσω στα παλιά μου λημέρια σαν τεχνικός στην πρώτη μου εταιρία.
Έχουμε ένα site b2b το οποίο είναι 12 ετών πλέον , κλειστό και φυσικά custom (ουτε responsive ούτε τίποτα)
Δύσκολο site για τους πελάτες και για εμάς φυσικά.
Οπότε κοιτάζω να πάμε σε opencart. Έχουμε πάρει προσφορά από 3 εταιρίες (2 opencart Και 1 magento) αλλά φυσικά λόγω αρκετών γνώσεων πάνω στην διαχείριση και φυσικά στο κόστος κατασκευής προτιμώ το opencart
Απο κει και πέρα

Ψάχνω κάτι έτοιμο στο οποίο να μπορέσω να βάλω πχ 50-100 προϊόντα έστω και χειροκίνητα και φυσικά να υπάρχει η δυνατότητα των φίλτρων. Θα είναι κάτι προσωρινό .
Απλά το θέλω για να παρουσιάσω κάποιες δυνατότητες με τα προϊόντα που έχουμε στα αφεντικά ώστε να δουν την διαφορά
#5552
Καλησπέρα,
Το να εγκαταστήσεις ένα OpenCart με default template δεν είναι πάνω από 10 λεπτά υπόθεση. Αν έχεις κάποιο hosting account δημιούργησε μία βάση δεδομένων, έναν υποφάκελλο και εγκατέστησε το εκεί.
#5558
Τελικά με βοήθησε φίλος ο οποίος είχε ξεκινήσει ένα site πελάτη του σε δικό του subdomain το οποίο δεν το προχώρησε και απλά το κράτησε για δοκιμές.
Εχω ξεκινήσει και περνάω προϊόντα και attributes και θα φτιάξω σήμερα τα φίλτρα για την εμφάνιση στην αριστερή πλευρική στήλη. Αυτό μόνο θέλω να δείξω. Ουτε μενού ούτε κατηγορίες, απλά μόνο πως εμφανίζονται τα φίλτρα στα προϊόντα καλωδίων Utp που είναι παρόμοια ( χρώμα , μήκος , θωράκιση , κατηγορία )

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!