OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5663
Καλημέρα σε όλους.
Θέλω να κάνω εγγραφή στο Skroutz αλλά μου ζητάει να ανεβάσω ένα xml αρχείο στο e-shop μου και να τους στείλω το link. Ξέρεις κανείς κάποιον τρόπο ώστε να κάνω upload xml αρχεία μέσα από το admin του Opencart;;; Υπάρχει περίπτωση να γίνεται με FTP;; Εάν ναι, το link πώς μπορώ να το πάρω;
Opencart 3.0.2.0
Journal 2.16.2
Ευχαριστώ πολύ.
#5676
Καλησπέρα, χρειάζεσαι ένα extension που να παράγει το XML feed, ψάξε στο κατάστημα των extensions.
#5684
Καλησπέρα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Τα extensions που έχω βρει μου κατεβάζουν το XML feed που έχει ήδη το e-shop μου. Το πρόβλημά μου είναι ότι εγώ θέλω να ανεβάσω στον server ένα συγκεκριμένο xml αρχείο με συγκεκριμένη δομή την οποία αναγνωρίζει το Skroutz. Δοκίμασα το https://www.opencart.com/index.php?rout ... er=GKASIOS αλλά δεν δούλευε σωστά, ίσως να μην είναι compatible με την δικιά μου opencart version.
Γνωρίζετε κάποια λύση;;
Ευχαριστώ.
#5685
Νομίζω αυτό δεν υποστηρίζει έκδοση 3.x.x., θα πρέπει να βρεις κάποιον developer που να το έχει φτιάξει για την 3.
#5688
Έχω βρει ένα extension για τη δουλειά που θέλω και είναι αυτό https://eshop.opencartgreece.gr/el/open ... t-3-x-x-el
Εάν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος θα ήθελα να μου πει τη γνώμη του πριν το αγοράσω. Κάνει για την έκδοση Opencart που έχω. Επίσης οποιαδήποτε συμβουλή είναι δεκτή.
#5690
Μιας και αναφέρθηκες στην έκδοση μας, ναι κάνει για την ιστοσελίδα σου και την έκδοση OpenCart 3.
Οτιδήποτε χρειαστείς στέλνεις στο τμήμα υποστήριξης με το αρ. παραγγελίας σου και θα λάβεις υποστήριξη από κάποιον τεχνικό μας. Σε Ελληνικά ή Αγγλικά.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Καλησπέρα, Ναι, με 15000 θα είσαι σιγουρα οκ. Για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!