OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5667
Καλησπέρα σας,

θέλω να βάλω ένα e-shop στο skroutz και χρησιμοποιώ το OCGR XML Feed plugin γιατί ήδη έχω μπει στο bestprice και το plugin βγάζει και για τα δύο.

Έχω κάποια προϊόντα τα οποία έχουν επιλογή για χρώμα, και στο skroutz xml εμφανίζονται σαν διαφορετικά προϊόντα, με την προσθήκη του χρώματος στο τέλος του ονόματος του προϊόντος.

Έτσι, π.χ. το:
Προϊόν Χ με χρώματα Μπλε, Κόκκινο, Μαύρο
εμφανίζεται στο xml σαν
Προϊόν Χ - Μπλε
Προϊόν Χ - Κόκκινο
Προϊόν Χ - Μαύρο

Το πρόβλημά μου όμως (και του skroutz), είναι ότι όλα έχουν το ίδιο url.

Γίνεται κάπως να μπαίνει διαφορετικό url (π.χ. με την προσθήκη του χρώματος στο τέλος του url με κάποιο tag;) σε κάθε χρώμα;

Στο prestashop π.χ. που έχω δοκιμάσει, μπορείς να ορίσεις ποια φωτογραφία αντιστοιχεί σε κάθε χρώμα και αλλάζει και το url αν επιλέξεις εκείνη τη φωτογραφία/χρώμα. Γίνεται εδώ κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
#5677
Καλησπέρα, ναι, γίνεται αυτό που χρειάζεσαι, το έχω φτιάξει παλαιότερα σε πελάτες μου για εκδόσεις 2.x, αλλά θεωρείται τροποποίηση και όχι η φυσιολογική συμπεριφορά βάσει προδιαγραφών Skroutz.
Μπορείς αν θες να ρωτήσεις τον developer που έχεις αγοράσει το υφιστάμενο extension σου αν γίνεται να στο φτιάξει κατά παραγγελία. Επίσης, αν δεν κάνω λάθος κάτι τέτοιο ενδέχεται να υποστηρίζεται από το δωρεάν extension GOF Skroutz του GKASIOS.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!