OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5824
Καλησπέρα στο forum..

Στην έκδοση opencart 3.0.2.0 όταν πας Πωλήσεις --> Παραγγελίες, διαλέξεις μια παραγγελία και πατήσεις πάνω δεξιά Εκτύπωση Παραστατικού, το τιμολόγιο ανοίγει στο ίδιο παράθυρο.
Στις εκδόσεις 1.5 άνοιγε σε νέα καρτέλα, υπάρχει κάποιο τρόπος να το αλλάξουμε αυτό;

Έχω δει στο admin / view / template / sale / order_list.twig ότι υπάρχει το εξής:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<button type="submit" id="button-invoice" form="form-order" formaction="{{ invoice }}" formtarget="_blank" data-toggle="tooltip" title="{{ button_invoice_print }}" class="btn btn-info"><i class="fa fa-print"></i></button>
και ενώ βλέπω οτι έχει το formtarget="_blank" δεν ανοίγει σε νέο tab.
Έχει κανείς καμιά ιδέα;
#5830
Καλησπέρα,

Έλεγξε αν έχεις στον browser ενεργοποιημένο popup blocker.
#5831
Οντως γίνετια block κάποιο popup και εαν παω στις ρυθμίσεις ιστότοπου και ενεργοποιήσω το Αναδυόμενα παράθυρα και ανακατευθύνσεις (Chrome) τότε ανοίγει όντως νεα καρτελα με το τιμολόγιο αλλά και η ίδια η καρτέλα των πωλήσεων αλλάζει και εμφανίζει το τιμολόγιο.

Έτσι έχω 2 σελίδες με το τιμολόγιο..
Σε άλλους στο 3.0.2.0 δεν το κάνει?
#5832
Χρησιμοποιώ linux και έχω μόνο firefox και chrome. Στο chrome έχει το θέμα που είπαμε και στο firefox είναι οκ.

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!