OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από d-w.gr
#2547
Ξέρω πως μπορείς με μία βάση Opencart να έχεις 2 καταστήματα.
Παρόλα αυτά όμως νομίζω πως ο τρόπος που πάει να στηθεί είναι λάθος.

Ίσως θα έπρεπε να έχετε ένα κατάστημα με δύο γλώσσες καθαρά για θέμα διαχείρισης.

Στο Opencart είμαι νέος και δεν μπορώ να σε βοηθήσω, καθώς κάνω μόνο τα απαραίτητα που αφορούν τη γέφυρα που έχω φτιάξει.
Από malam
#2548
Το στήσιμο είναι λάθος, συμφωνώ, το ένα site παίζει μόνο στο Gr, και το άλλο παίζει στο com. και στο co.uk.
Βέβαια, αν είδα καλά, μπορείς να βάλεις 2 μαγαζιά μέσα στο opencart με διαφορετικές url, απλά δεν το έχω ψάξει για να δω πως διαχειρίζεσαι το layout που είναι διαφορετικό, τα προϊόντα και πάει λέγοντας.

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#2553
Καλησπέρα

Αν στα δύο καταστήματα (εσωτερικού και εξωτερικού) υπάρχουν ίδια προϊόντα θα σας συνέφερε να τα στήσετε ως πολυκατάστημα (multistore) που το κάθε κατάστημα θα ήταν σε διαφορετικό domain και θα μπορούσατε να τα διαχειρίζεστε από την ίδια διαχείριση. Αυτό θα έχει ως όφελος ότι δεν θα χρειαστείτε να αγοράσετε δύο άδειες χρήσης για γέφυρα διασύνδεσης με το ERP που θα χρησιμοποιήσετε ως λογιστική εφαρμογή για το φυσικό σας κατάστημα.
Άβαταρ μέλους
Από dataconsulting
#2578
Καλησπέρα,

Εχουμε κάνει παρόμοιες υλοποιήσεις σύνδεσης φυσικού καταστήματος και διαφορετικών eshop με γέφυρα που δουλεύει με Χρώμα Μέγεθος. Χρειάζεται να εγκατασταθεί πρόγραμμα εμπορικής διαχείρισης στο φυσικό κατάστημα που να έχει Χρώμα Μέγεθος λειτουργια http://www.dataconsulting.gr/business-s ... a-megethos και η ανάλογη γέφυρα http://www.dataconsulting.gr/web-techno ... e-commerce.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εταιρεία μας στο 2102916001 ή στο [email protected]

Ευχαριστούμε,

Εικόνα
Από theodor
#2733
Εχει υλοποιήσει κανείς γέφυρα με ERP XLINE της ALTEC ???
Από ChristosPro
#5127
Καλησπέρα, έχει πραγματοποιησει κανείς γέφυρα μεταξύ PYLON ERP της Epsilon Net με Opencart; Που θα μπορούσα να απευθυνθώ για να έχω μια προσφορά ώστε να γνωρίζω περίπου το κόστος της σύνδεσης.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από botonakis
#5129
Εάν έχεις στα χέρια σου το API ή REST API της Epsilon NET, μπορούμε να στο φτιάξουμε. Εάν όχι, τότε το κάνεις αρκετά δύσκολο γιατί δεν γνωρίζεις πως να κάνεις mapping στα πεδία στη βάση.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!