OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από gntasis
#4820
Καλησπέρα ενω το site μου λειτουργουσε φυσιολογικα σημερα, ξαφνικα δεν εχω προσβαση στα μενου(λογαριασμος, δημιουργια λογαρισμου, πληροφοριες, προσφορές, καλαθι αγορών) και ενώ οι κατηγοριες και τα προϊόντα εμφανιζονται κανονικα. Μηπως εχετε καμια ιδεα ή εχετε αντιμετωπισει παρομοιο πρόβλημα;

edit:
να πω οτι βρηκα σε ποιο παλιο θεμα στο forum του opencart οπου ο host καταργησε τα php.ini σε main και admin και δουλεψε. Tο επιχειρησα και εγω και το μονο που εφτιαξε ηταν τα voucher, τα information και το contact στο top menu.
Να πω επισης οτι το προβλημα παρουσιαστηκε μετα απο πολλες αλλαγες σε seo προϊόντων(δε ξερω αν το προβλημα ειναι απο αυτο βεβαια)
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4821
Καλησπέρα,

δύσκολες μέρες αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω.
Ποια έκδοση Opencart έχεις? Μπορείς να μας πεις ποιο είναι το site σου? Αλλιώς pm...
Θα σου πρότεινα να επαναφέρεις τα 2 αρχεία που έσβησες για να μπορέσουμε να δούμε ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα...επίσης ανέφερες κάτι για seo με αλλαγές...τι αλλαγές έκανες ακριβώς??? αν έχουν αλλάξει τα seo url είναι λογικό να μην σου ανοίγουν αλλά αυτό φτιάχνεται... χρησιμοποιείς κάποιο Theme και αν ναι ποιο?
Από gntasis
#4822
το καταλαβαινω ελεω διακοπων και ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων. Χρησιμοποιω oc 2.0.3 με θεμα journal. το site ειναι το https://www.bolerodrinks.gr/. Επισης απλα απενεργοποιησα τα php.ini αλλα τα επανεφερα ως εχουν εφοσον το site δουλευει φυσιολογικα χωρις seo. Το προβλημα παρουσιαστηκε οταν ξεκινησα ουσιαστικα μαζικες αλλαγες στο seo σε καποια προϊοντα.(δεν ηταν τα πρωτα seo που εβαζα ειχα φτιαξει και σε παλαιοτερα προϊοντα και κατηγοριες χωρις προβληματα).

Καλησπέρα, Απλά επειδή είδα ποιας εταιρίας είναι […]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!