OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
Από tednikos
#1262
Καλημέρα στην κοινότητα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Σε OC. 1.5.6.4. έχω μια κατηγορία που έχει υποκατηγορίες συνδεδεμένες όλες φυσικά αντίστοιχα σε μενού με υπομενού. Με ποιο τρόπο θα μπορούσα να κάνω ανενεργό το link της γονικής κατηγορίας. Δηλαδή να μην χρειάζεται να κάνει 2 κλικ κάποιος για να μπει στις υποκατηγορίες, σε περίπτωση που κλικάρει πάνω στην γονική.
Ελπίζω να έδωσα να καταλάβετε τι ακριβώς ζητάω.
#1273
Καλησπέρα,

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο αριστερό μενού, σωστά; Αυτό χρειάζεται επέμβαση σε php και javascript και εξαρτάται από το template που έχεις. Δυστυχώς δεν μπορεί να απαντηθεί έτσι γενικά.
#1286
Ευχαρστώ για την ανταπόκριση.
Ναι ακριβώς όπως το είπες στο αριστερό μενού αναφέρομαι. Το λινκ είναι αυτό αν μπορείς να βοηθήσεις και οι κατηγορίες που θέλω να απενεργοποιήσω είναι οι χυμοί και τα ατομικά.
#1299
Είναι θέμα php ώστε να μην εμφανίζεται η μητρική κατηγορία και javascript ώστε να μένει μονίμως ανοικτή η λίστα. Όπως σου είπα δεν μπορεί να απαντηθεί έτσι γενικά από εδώ. Χρειάζεται να έχω εικόνα των αρχείων του template και κάτι τέτοιο δεν έχω χρόνο να το κάνω στα πλαίσια της δωρεάν υποστήριξης.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!