OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#1428
Καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτήσω το εξής , έχω ενα προϊόν το οποίο το έχω στο κατάστημα μου ετοιμοπαράδοτο , αυτο το προϊόν θα το δηλώσω κανονικά διαθέσιμο και θα βάλω και απόθεμα ενα νούμερο, μέχρι εδώ καλά , το πρόβλημα μου είναι το εξής , θα ήθελα σε ενα άλλο προϊόν το οποίο δε το έχω άμεσα διαθέσιμο στο κατάστημα αλλα μπορώ να το αποστείλω στον πελάτη μου εντός 1-3 εργάσιμες να γράφει στο πεδίο διαθεσιμότητας 1-3 εργάσιμες και όχι διαθέσιμο.

Πώς θα μπορούσα να το κάνω αυτό ? Να σημειώσω οτι άλλαξα το λεκτικό πεδίο απο 5 Εργάσιμες σε 1-3 Εργάσιμες (όπως θα ήθελα να εμφανίζεται ) αλλα αυτό για να εμφανίζεται πρέπει να βάλω απόθεμα 0 , που αυτό σημαίνει οτι ο πελάτης δε μπορεί να αγοράσει το προϊόν. Εγώ θα ήθελα να δείχνει διαθεσιμότητα 1-3 Εργάσιμες και να μπορεί να το αγοράσει ο πελάτης.

Όχι όμως σε όλα τα προϊόντα να εμφανίζει 1-3 εργάσιμες , σε μερικά , σε κάποια να εμφανίζει Διαθέσιμο γιατι αυτά τα έχω άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και στα υπόλοιπα που δεν έχω και πρέπει να τα κάνω παραγγελία να εμφανίζει 1-3 εργάσιμες , ( αλλα να μπορεί να γίνει αγορά του προϊόντος και στις 2 περιπτώσεις )

Καμμιά ιδέα ?
Ευχαριστώ
#1430
Καλησπέρα

Στις ρυθμίσεις, στην καρτέλα επιλογές, επίλεξε "Ναι" στην επιλογή "Αγορά Μη Διαθέσιμου Προϊόντος" .
#1434
Αυτό θα ήταν μια καλή λύση , αλλα δε το προτιμώ γιατι έτσι ο πελάτης θα μπορεί να αγοράζει και τα προϊόντα που δεν έχουν απόθεμα κατι που δε το θέλω γιατι μπορει να γίνει μπέρδεμα
και
Δεύτερον : επειδή ένα προϊόν μου έχει παραπάνω απο μια επιλογή , μπορεί να έχει ας πούμε 2 επιλογές και το προϊόν με την πρώτη επιλογή να το έχω διαθέσιμο ενώ το προϊόν με τη δεύτερη επιλογή να μη το έχω ... εκεί πώς θα μπορούσα να το ρυθμίσω ?

Είναι καλή αναγκαστική λύση που λύνει το πρόβλημα μου κατα 50% , υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει ?
(Thanks για την άμεση απάντηση )
#1435
Αυτό που θέλεις γίνεται μόνο με τροποποίηση του μηχανισμού του OpenCart και σημαίνει μεταφορά του θέματος στα αιτήματα δωρεάν υποστήριξης. Αν ενδιαφέρεσαι, ανέφερε την έκδοση του OpenCart που έχεις και τον αριθμό "id" της επιλογής "1-3 Εργάσιμες" (μπορείς να δεις το id επιλέγοντας inspect element στην επιλογή).

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!