OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4076
Καλησπέρα σε όλους,

έχω το εξής σενάριο :

Έχω τα χαρακτηριστικά των προϊόντων που θέλω να εισάγω στο e-shop, μεταξύ αυτών και το χρώμα.

Θέλω σε όσα προϊόντα το χρώμα δεν είναι μαρκαρισμένο ως απαραίτητη επιλογή, να μην φαίνεται καθόλου αυτή η πληροφορία στην σελίδα του προϊόντος. Δηλαδή να μην υπάρχει δυνατότητα επιλογής ή κλικαρίσματος πάνω στο χρώμα, εφόσον αυτό δεν είναι απαραίτητο.

Έχω ήδη προϊόντα τα οποία είναι 3 σε 1 ( 1 προϊόν κύριο με 3 χρώματα που είναι ως επιλογές, έχουν από πίσω το SKU και κρατάω και απόθεμα στις επιλογές κανονικά ) οπότε στα υπόλοιπα θέλω να καταχωρηθεί η επιλογή του χρώματος μόνο και μόνο για να μπορούν να φιλτραριστούν στην σελίδα της κατηγορίας από το extension ( mega filter pro/plus ).

Έχω επίσης εισάγει το χρώμα στα attributes και δεν θα με καλύψει να το έχω μόνο εκεί γιατί το φιλτράρισμα από το extension δεν δίνει την δυνατότητα να προβάλλει τα attributes ως images. Δεν θα εμφανίζεται μία μπλε εικόνα δηλαδή για το μπλε χρώμα, στο φίλτρο, αλλά μόνο η λέξη Μπλε, και δεν θέλω κάτι τέτοιο.

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το πετύχω αυτό;

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!