OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4716
γεια σας
για 1.5.6.1, θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ όταν κάνει κάποιος αγορές πάνω απο 50ε να μην του βγάζει το "εφάπαξ χρέωση" αλλα μονο το δωρεαν αποστολή που το έχω δηλώσει να εμφανίζεται απ αγορές 50 και πάνω.
Με το GOP Cash On Delivery μπορώ να το κάνω, δλδ στο Σταθερή Χρέωση Αποστολής να του δώσω κάποιο κανόνα (δεν ξέρω ποιον) και να τον απενεργοποιώ οταν ειναι πανω απο 50ε?
η το κάνω με αλλο τρόπο?
#4723
Καλησπέρα.
Η καλύτερη λύση για το πρόβλημα σου είναι να χρησιμοποιήσεις το module της Δωρεάν Αποστολής του Opencart που έχεις ήδη, να το βάλεις με Σειρά Ταξινόμησης 1 και να γυρίσεις όλα τα υπόλοιπα σε Σειρά Ταξινόμησης 2-3 κτλπ.

Έτσι όταν κάποιος δικαιούται τα δωρεάν μεταφορικά θα το έχει προεπιλεγμένο με το που πάει στο checkout.
#4724
Ετσι το έχω τώρα, αλλα βλέπεις ειναι και θέμα νοημοσύνης
οτι ενω τους βγάζει Δωρεαν επιλέγουν το εφαπαξ χρέωση που εχει +5ευρω.
και μετα λενε οτι αφου πανω απο 50ε ειναι δωρεάν.. αντε να του εξηγήσεις οτι εσυ το επέλεξες.

πως διορθώνεις την ηλιθιότητα του κόσμου?
#4726
Συγνώμη το έχεις βάλει προεπιλογή και ακόμα έχεις παράπονα;
#4728
Ρίξε μια ματιά εδώ... https://www.opencart.com/index.php?rout ... n_id=10835 έχω την εντύπωση ότι το είχα δοκιμάσει και δούλευε σωστά

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!