OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4732
Για το popup που σου υπολογιζει το κοστος
παιρνεις backup πρωτα
μετά
catalog->view->theme->default->template->total->shipping.tpl

Το ανοίγεις με text editor κάπου περίπου στην γραμμή 100 θα βρεις τον παρακάτω κώδικα
Κώδικας: Επιλογή όλων
html += json['shipping_method'][i]['quote'][j]['title'] + ' - ' + json['shipping_method'][i]['quote'][j]['text'] + '</label></div>';
						}
Αφέρεσαι ΜΟΝΟ αυτό που έχω σκιάσει στην επισυναπτόμενη εικόνα.

oc2.png

Κοιτάζω κ το αλλο ξεκίνα με αυτό
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#4733
ΟΚ παμε κ στο αλλο
catalog->model->total-> shipping.php
εννοειται backup.
Μετά στις αρχες του αρχείου βρίσκεις αυτό
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php
class ModelTotalShipping extends Model {
	public function getTotal($total) {
		if ($this->cart->hasShipping() && isset($this->session->data['shipping_method']) && $this->session->data['shipping_method']['cost'] <> 0) {
			$total['totals'][] = array(
				'code'       => 'shipping',

Και προσθετεις το σκιασμενο κομματι που φαινεται και στην εικονα που επισυναπτω. Προσεχε με τις παρενθεσεις και τις αγγύλες!!!!!!

oc222.png
Επισης κανε δοκιμες εχω πολυ λιγο χρονο και ισως να μου ξεφυγε κ εμενα κατι. BACKUP σωζει ζωές!
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#4734
Σε ευχαριστω πολυ και παλι για τον χρονο σου. Το μηδενικο ποσο στο popup εχει αφαιρεθει σωστα.

Στο καλάθι αφαιρειται το μηδενικο ποσο αλλα μαζι με αυτο και η χρεωση τον μεταφορικων και δεν υπολογιζεται στα συνολα. Θα το δω και εγω μηπως στο μικροτερο ισο του μηδεν θελει κατι.
#4735
XMMMM... ΟΚ παλεψε το κ εσυ και θα το κοιταξω κ εγω. Μονο αν βρεις λυση ποσταρε εδω
#4783
Ψαχνω κατι γελοιο εδω και λιγες μερες. Στην εκτιμηση κοστους οταν ανοιγει το pop up που επιλεγεις αποστολη ή παραλαβη απο το καταστημα. Εχει το κουμπι ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΩΝ. Ψαχνω να βρω που ειναι το αρχειο να το κανω ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ αλλα δεν το βρισκω. Αρχικα νομιζα οτι ειναι μεσα στο catalog - language - el-gr αλλα τελικα τιποτα. Αν το εχει βρει καποιος να μου πει και εμενα.
Επισης υπαρχει ενα θεμα με την αντικαταβολη. Στους τροπους πληρωμης υπαρχει μονο Αντικαταβολη απο την αρχικη εγκατασταση. Ενω λογικα θα επρεπε να υπαρχει Αντικαταβολη και ξεχωριστα Πληρωμη στο καταστημα. Αυτη η επιλογη δεν υπαρχει ετσι?

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!