OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
Από ariskot
#751
Καλημέρα
Θέλω να αλλάξω την σειρά των καρτελών στην αρχική σελίδα (Featured και New) και να κάνω προεπιλεγμένη την Featured, και όχι την New. Για το πρώτο κομμάτι άλλαξα τον κώδικα στο home.tpl :
Κώδικας: Επιλογή όλων
    <div id="moduleMenu-wrapper"> <span class="navOne moduleSpan active_tab"><a href="javascript:void(0)" rel="featuredProducts" class="navOne moduleBox active"><?php echo $txt_home_featured; ?></a></span>
    <span class="navTwo moduleSpan"><a href="javascript:void(0)" rel="whatsNew" class="navTwo moduleBox"><?php echo $txt_home_new; ?></a></span>
    <span class="navThree moduleSpan"><a href="javascript:void(0)" rel="specialsDefault" class="navThree moduleBox"><?php echo $txt_home_special; ?></a></span>
και τώρα η Featured εμφανίζεται πρώτη στη σειρά, και τα κουμπιά λειτουργούν σωστά. Αλλά δεν ξέρω πως να αλλάξω και να κάνω όταν μπαίνει κάποιος στην σελίδα, να ανοίγει αυτόματα την Featured και όχι να εμφανίζει τα νεότερα προϊόντα.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#757
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Οι καρτέλες των προτεινόμενων, νέων, προσφορών κλπ, που αναφέρεις, δεν υπάρχουν στην επίσημη έκδοση του Opencart, αλλά παρέχονται ως επιπλέον δυνατότητα από extensions του template σου.
Αν δεν γνωρίζω το template που αναφέρεσαι και δεν έχω εικόνα του κώδικα του extension που παρέχει αυτή την δυνατότητα των tabbed modules, καθώς και πρόσβαση στην ίδια την εγκατάσταση σου, δεν μπορώ να σου πω πως να κάνεις αυτό mod.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!