OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#907
Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ την έκδοση 1.5.6.4 και θέλω να πετύχω το εξής. Σε περίπτωση που ο πελάτης είναι από Αττική και το κόστος της παραγγελίας είναι πάνω από 90 ευρώ τότε να έξοδα αποστολής να είναι δωρεάν (να χρεώνεται μόνο τα έξοδα αντικαταβολής) ενώ αν είναι από επαρχία τα μεταφορικά να είναι δωρεάν αν το κόστος της παραγγελίας είναι πάνω από 150 ευρώ.

Μπορώ να τροποποιήσω με κάποιο τρόπο κάποιο αρχείο για να το πετύχω;

Ένα δεύτερο θέμα που έχω, αν ο πελάτης έχει λογαριασμό hotmail, windowslive δεν λαμβάνει email ούτε κατά την δημιουργία λογαριασμού ούτε όταν κάνει παραγγελία. Το θέμα είναι ότι το outlook βλέπει το [email protected] ως spam αλλά δεν τα λαμβάνει καν ούτε στον φάκελο με τα spam. Αν βάλω το email στους safe senders στο outlook τότε τα λαμβάνει κανονικά. Κάποια πρόταση πως μπορώ να λύσω το θέμα;
#915
Μπορεί να γίνει με adhoc λύση. Από το phpMyadmin, επίλεξε την βάση δεδομένων του OpenCart και στο table "oc_geo_zone" πες μου τι "geo_zone_id" έχουν οι γεωγραφικές ζώνες Αττικής και Επαρχίας.

Για το δεύτερο πρόβλημα άνοιξε καλύτερα ένα νέο θέμα.
#917
Χρησιμοποίησε αυτό το vQmod. (υπόψη το κόστος παραγγελίας υπολογίζεται βάσει του μερικού συνόλου χωρίς φόρους)
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!