OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#203
Καλησπέρα σας.

Πως μπορώ να προβάλω το συνολικό αριθμό των προϊόντων που υπάρχουν στο opencart (π.χ. Προϊόντα συνολικά: 1.254); Έχω φάει μία ημέρα μου στο ψάξιμο αλλά δεν...

Χρησιμοποιώ MijoShop 2.3.0 με OpenCart 1.5.5.1, default template (με "πειραγμένο" μόνο το αρχείο catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css).

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sakoulis την 12 Ιουν 2014, 1:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
#205
Καλημέρα

Σε κάθε ερώτημα τεχνικής υποστήριξης πρέπει να αναφέρονται η έκδοση του Opencart, το template (κατά προτίμηση με link σε site ή σε demo page) και αν υπάρχουν εγκατεστημένα extensions / vQmods που ενδέχεται να επηρεάζουν. Εγώ εννοείται ότι θυμάμαι από χθες τι έχεις αλλά οι επισκέπτες που θα διαβάσουν την απάντηση μετά από έξι μήνες δεν θα ξέρουν αν η λύση τους αφορά. Διόρθωσε σε παρακαλώ την ανάρτηση σου προσθέτοντας τα στοιχεία.

Στο θέμα μας...
Που ακριβώς θες να εμφανίζεται ο συνολικός αριθμός των προϊόντων;
#207
Καλησπέρα σας.
Opencart-Hellas έγραψε:Σε κάθε ερώτημα τεχνικής υποστήριξης πρέπει να αναφέρονται η έκδοση του Opencart, το template (κατά προτίμηση με link σε site ή σε demo page) και αν υπάρχουν εγκατεστημένα extensions / vQmods που ενδέχεται να επηρεάζουν. Εγώ εννοείται ότι θυμάμαι από χθες τι έχεις αλλά οι επισκέπτες που θα διαβάσουν την απάντηση μετά από έξι μήνες δεν θα ξέρουν αν η λύση τους αφορά. Διόρθωσε σε παρακαλώ την ανάρτηση σου προσθέτοντας τα στοιχεία.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Η ανάρτησή μου επεξεργάστηκε.
Opencart-Hellas έγραψε:Που ακριβώς θες να εμφανίζεται ο συνολικός αριθμός των προϊόντων;
Ο συνολικός αριθμός των προϊόντων θα ήθελα να εμφανίζεται σε ένα ένθεμα (το ιδανικό) ώστε να μπορώ να το εμφανίσω σε οποιοδήποτε ένθεμα του Joomla! επιθυμώ.
#209
Καλησπέρα, ευχαριστώ
Ο συνολικός αριθμός των προϊόντων θα ήθελα να εμφανίζεται σε ένα ένθεμα (το ιδανικό) ώστε να μπορώ να το εμφανίσω σε οποιοδήποτε ένθεμα του Joomla! επιθυμώ.
Αυτό δεν μπορεί να γίνει στα πλαίσια της δωρεάν τεχνικής υποστήριξης γιατί προϋποθέτει μερικές ώρες development.
Μπορώ όμως να σου δώσω λύσεις ad hoc για κάποια σελίδα του opencart που θα μου πεις ή για το header ώστε να μπορεί να εμφανίζεται παντού. Θες να μου πεις μία συγκεκριμένη σελίδα που θες να εμφανίζεται ο αριθμός των προϊόντων; (δηλαδή κάποιο route όπως πχ common/home)
#210
Opencart-Hellas έγραψε:Μπορώ όμως να σου δώσω λύσεις ad hoc για κάποια σελίδα του opencart που θα μου πεις ή για το header ώστε να μπορεί να εμφανίζεται παντού.
Ας είναι στο header. Είναι αρκετό. Σε ευχαριστώ.
#214
Ok, το vQmod εμφανίζει όσα προϊόντα:
- ανήκουν στο συγκεκριμένο κατάστημα
- είναι ενεργά
- η ημερομηνία εμφάνισης τους είναι μικρότερη ή ίση με την σημερινή.

Αντικαθιστάς το <body> στο βήμα <!--3 --> με όποιο σημείο θες να εμφανίζεται. Αν έχεις πολυγλωσσικό site μου λες και φτιάχνουμε και γλώσσα.

Εννοείται ότι μπορείς πανεύκολα να το προσαρμόσεις να εμφανίζεται όπου θες αρκεί να εισάγεις στο controller της σελίδας που θες το βήμα <!--2 --> του vQmod και στο αντίστοιχο αρχείο template το βήμα <!--3 -->
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!