OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3420
Γειά σας! Είναι μερικές μέρες που ψάχνω κάποια λύση στο παρακάτω ζήτημα!
Έχω φτιάξει το eshop μας σε opencart 1.5.6.4 και χώρισα τους πελάτες μας σε λιανικής και χονδρικής ώστε όταν κάνουν εγγραφή, ο καθένας να συμπληρώνει τα στοιχεία που απαιτούνται.
Το ζήτημα είναι ότι οι τιμές και για τους δύο είναι ίδιες, όταν λοιπόν πάω να αλλάξω την τιμή ενός προιόντος από την κεντρική σελίδα με τη λίστα προιόντων (χωρίς να μπω μέσα στο προιόν), δεν μου την αλλάζει στα customer groups. Πως να το κάνω να την αλλάζει αυτόματα και στα groups?
Το πρόβλημα είναι ότι οι τιμές μας αλλάζουν και θέλω να τις ενημερώνω με csv, όμως το csv βλέπει μόνο την γενική τιμή και όχι αυτή των customer groups.
Πως μπορώ να το φτιάξω να αλλάζει αυτόματα η τιμή σε όλα τα groups? Υπάρχει κάποιο module? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω στο opencart?
Δυστυχώς δεν γνωρίζω και τέλεια αγγλικά και οι αναζητήσεις μου έχουν πέσει στο κενό...
Ευχαριστώ πολύ!
#3430
Καλησπέρα, νομίζω το πρόβλημα σου θα λυθεί με το Special Price που βρίσκετε στην καρτέλα του προϊόντος.
Μπορείς δηλαδή να ορίσεις ειδική τιμή για κάθε group.

Από εκεί και πέρα αν το εργαλείο που κάνεις Import σου επιτρέπει να δηλώσεις και τις "Special" τιμές είσαι κομπλέ, αν όχι ψάξε για καλύτερο εργαλείο :)
Σύνδεση με Epsilonet smart

Και εμενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο!!!

SMS Provider

Καλησπέρα, Σκοπεύω να στέλνω sms στους πελάτες για[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!