OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
Από piperakis
#282
Καλημέρα,

Έχω τον εξής προβληματισμό αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος, έστω ότι έχω να προϊόν πχ.. ένα λιπαντικό 10W40 1lt και το ίδιο λιπαντικό βγαίνει και σε 4lt γίνετε να επιλέγω το προϊόν και να αλλάζει η τιμή δηλαδή να μπαίνω εδώ : http://www.piperakis.gr/shopfinal/index ... duct_id=71 να μου έχει επιλογή για 1lt και για 4lt συσκευασία και να αλλάζει η τιμή.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#286
  • Πας "Κατάλογος . Επιλογές"
  • Δημιουργείς μία νέα επιλογή (π.χ. "Συσκευασία")
  • Ορίζεις τον τύπο (π.χ. "Μενού επιλογών")
  • Κάνεις "Προσθήκη επιλογής"
    • 1η επιλογή: Όνομα επιλογής: 1lt
    • 2η επιλογή: Όνομα επιλογής: 4lt
  • Πας "Κατάλογος > Προϊόντα"
  • Επεξεργάζεσαι το προϊόν σου "Λιπαντικό 10W40"
  • Στην καρτέλα "Επιλογές" προσθέτεις την επιλογή "Συσκευασία"
  • Κάνεις "Προσθήκη επιλογής"
    • 1η επιλογή: Όνομα επιλογής: 1lt, Ποσότητα: όσο απόθεμα έχεις, Τιμή: Τιμή του λίτρου
    • 2η επιλογή: Όνομα επιλογής: 4lt, Ποσότητα: όσο απόθεμα έχεις, Τιμή: Τιμή του τετράλιτρου
Μόλις αποθηκεύσεις, πάνε στο προϊόν σου στο κατάστημα και θα δεις ότι για να προχωρήσει ο πελάτης σου σε αγορά θα πρέπει να έχει επιλέξει συσκευασία.
Από piperakis
#288
Ευχαριστώ,

Αλλά υπάρχει πρόβλημα μου βάζει και στην τιμή το 1 lt που έχει η φωτογραφία δοκίμασε να βάλεις στο καλάθι ένα από αυτά που φτιάξαμε μου προσθέτει και το άλλο .
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#289
Δοκίμασε στις επιλογές στο 1lt να βάλεις τιμή 0€ και στα 4lt Να βάλεις τιμή 10,5€.
Από piperakis
#290
τωρα μου βγάζει 0,00 ευρώ στο αλλο αντι να έχει την πρώτη τιμή απο κάπου πρέπει να πέρνει τιμή και να μην είναι 0,00 ευρω. άσχετο μετά τι γίνεται με τους πελάτες χονδρικής ; εχω βάλει ενα Group πελατών για πελάτες χονδρικής και πάω σε κάθε προιόν και βάζω τιμή για τους πελάτες χονδρικής.
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#291
Sakoulis έγραψε:Δοκίμασε στις επιλογές στο 1lt να βάλεις τιμή 0€ και στα 4lt Να βάλεις τιμή 10,5€.
Την τιμή του προϊόντος την αφήνεις 3€.
Από piperakis
#292
άσχετο μετά τι γίνεται με τους πελάτες χονδρικής ; εχω βάλει ενα Group πελατών για πελάτες χονδρικής και πάω σε κάθε προιόν και βάζω τιμή για τους πελάτες χονδρικής.
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#293
Εκεί νομίζω πως αλλάζει η αρχική του προϊόντος μόνο. Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!