OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3914
Καλημέρα, χρησιμοποιώ OC2.0.3.1 και είναι δίγλωσσο, Αγγλικό και Γερμανικό. Πως μπορώ να έχω διαφορετικό URL ανάλογα με την γλώσσα στις σελίδες μου? Φτιάχνω τις διαφημίσεις τώρα και θέλω όσοι μπαίνουν από Γερμανία να τους στοχεύω στις σελίδες κατηγοριών που είναι στα γερμανικά και όσους μπαίνουν από Αγγλία στις αγγλικές αλλά η URL είναι η ίδια.

Ευχαριστώ!
#3922
Καλημέρα,

Αυτό το υποστηρίζουν όλα τα καλά SEO extensions, αλλά αν προτιμάς κάτι οικονομικότερο μπορείς να κάνεις αναζήτηση για Multilingual URL.
#4642
Καλημέρα είχαμε κάποια εξέλιξη σε αυτό το θέμα? Μπορούμε να κάνουμε κάτι για να περνάει η παράμετρος της γλώσσας στο URL ή μόνο με extensions?

Ευχαριστώ, Μαρία
#4645
Καλημέρα

Μαρία, όπως λένε και στο χωριό μου, do yourself a favor και αγόρασε ένα από τα δύο δημοφιλέστερα SEO extensions. Με λιγότερα από 100 ευρώ αποκτάς ολοκληρωμένη λύση με όλες τις απαραίτητες προσθήκες SEO και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για να ασχοληθείς με άλλες πτυχές προώθησης του site σου.
#4652
Αν δεν έχεις αγοράσει ακόμα κάτι, σου προτείνω με κλειστά μάτια αυτό εδώ :

https://www.opencart.com/index.php?rout ... lete%20seo

Σε σχέση με ό,τι κυκλοφορεί και έχω δοκιμάσει ( εκτός από της iSense, τα έχω δοκιμάσει όλα πλέον ) είναι το καλύτερο σε interface, χρηστικότητα και support από τον προγραμματιστή.

Επίσης προσθέτει μονίμως νέες λειτουργίες σε αντίθεση με άλλους που εξαφανίζονται.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!