OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από webxperia
#4129
Καλημέρα σας!

Εχω ένα Plug in που είναι για πληρωμή με κάρτα στην σελίδα μου (wirecard) άλλα υπάρχει μόνο για 2.3.0.2.
Η σελίδα μου τρέχει 2.2.0.0 Υπάρχει τρόπος να το κάνω για opencart 2.2.0.0?

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4130
Καλησπέρα,

Στείλε ένα email στον Developer και ρώτα τον αν κάνει η έκδοση 2.0.1.1.

Την δοκίμασες την έκδοση 2.0.1.1 ;

Η μόνη διαφορά από την 2.3 είναι στη δομή του καταλόγου που χρειαζεται να είναι admin\controller\extension\payment. Σε κάποιο σημείο στο forum είχε δοκιμαστεί στην έκδοση σου και δεν ανέφερε πρόβλημα...αλλά δεν ανέφερε αν είχε κάνει κάποια αλλαγή. όπως και να έχει κάνε μια ερώτηση και αν προσπαθήσεις να περάσεις την έκδοση 2.0.1.1 πάρε πρώτα backup βάση και αρχεία.
Άβαταρ μέλους
Από webxperia
#4131
Ευχαριστώ πολύ!

με την 2.0.1.1

Στο Admin Panel δουλεύει κανονικά αλλά στην σελίδα στο checkout
περνώ αυτό το error

Notice: Error: Could not load template /public_html/mywebsite/catalog/view/theme/default/template/default/template/payment/wirecard_init.tpl! in /public_html/mywebsite/system/storage/modification/system/library/template/basic.php on line 39
Άβαταρ μέλους
Από webxperia
#4142
Παιδιά Καλημέρα!
Τελικά βρέθηκε η λύση με αποστολή καινούργιου plugin για την 2.2.0.0

Δυστυχώς όταν δοκιμάζω να το ανεβάσω εδώ σε μορφή zip περνώ error (413 Request Entity Too Large)

Oπότε προσωρινά τα ανεβάζω εδώ: https://www.dropbox.com/sh/ox7q0wanfbr7 ... 62OOa?dl=0

ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!