OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4178
Καλησπέρα σε όλους
Τρέχω την έκδοση 2.1.0.2 του Opencart κ Mediacenter custom Template.
Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα όπως μπορείτε να δείτε και στην φωτογραφία
Edit_order_missing_payment_methods.jpg
Αν προσπαθήσω να κάνω επεξεργασία της παραγγελίας μου εμφανίζει μόνο σαν τρόπους πληρωμής την Τραπεζική κατάθεση κ το Paypal. Κατα της διαδικασία της παραγγελίας από την μεριά του χρήστη εμφανίζοναι κανονικά όλοι οι τρόποι πληρωμής αντικαταβολή , τραπεζική κατάθεση , Paypal , Πληρωμή στο κατάστημα ( αν έχει επιλέξει το παραλαβή από το κατάστημα ).

Αλλά αν θελήσω για κάποιο λόγο να επεξεργαστώ την παραγγελία του Πελάτη δεν βλέπω όλους τους πιθανούς τρόπους πληρωμής που έχω ενεργοποιημένους.

Τα επιπλέον extension για τους τρόπους πληρωμής Αντικαταβολής και Πληρωμής στο κατάστημα είναι
GOP Cash On Delivery , Cash on Pickup (COP) αντοίστιχα.
Ισως για τον λόγο ότι είναι επιπλέον extension που προστέθηκαν γιαυτό δεν εμφανίζονται.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος agathon την 13 Δεκ 2016, 13:32, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
#4181
Θα μπορούσες να μας γράψεις (με αντιγραφή-επικόλληση) ποιες μεθόδους πληρωμής έχεις?

ακριβώς με την ονομασία και αν αυτές ρυθμίζονται από τις πληρωμές στο : Επεκτάσεις->Πληρωμές ή βρίσκονται στο Σύνολα Παραγγελίας(μενού)?
#4183
Καλημέρα htwp
Κατά σειρά προτεραιότητας στο Επεκτάσεις->Πληρωμές
GOP Cash On Delivery
Τραπεζική Κατάθεση
PayPal Standard
Cash On Pickup
Στο Σύνολα Παραγγελίας(μενού) ενεργοποιείται μόνο το GOP Cash On Delivery Fee τα υπόλοιπα είναι τα default από το Opencart
#4184
Καλημέρα με βάση αυτά που αναφέρεις θα έπρεπε να εμφανίζεται και η "Cash on Pickup", αλλά κάτι μου λέει ότι δεν είναι μέθοδος πληρωμής τουλάχιστον δεν είναι περασμένο σαν μέθοδο πληρωμής. Το GOP Cash On Delivery δεν είναι σίγουρα... οπότε σωστά σου εμφανίζει μόνο 2. Σου έχω στείλει και προσωπικό μην σε περίπτωση που θα ήθελες να του ρίξω μια ματιά για να σιγουρευτώ.
#4185
Καλημέρα Paris

To fix που υπάρχει μέσα στα αρχεία του GOP Cash On Delivery το έχω περάσει και το δοκίμασα ως OCMod και ξεχωριστά ως Vqmod (αφού το μετέτραψα πρώτα από OCMod - > Vqmod ) για τον λόγο ότι σε admin με άλλο όνομα από το default για λόγους ασφαλείας καμία φορά κάποια OCMod αρχεία δεν δουλέουν σωστά.

Δυστυχώς όμως δεν το διορθώνει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

htwp σου απαντάω στο pm
#4186
agathon έγραψε:Καλημέρα Paris

To fix που υπάρχει μέσα στα αρχεία του GOP Cash On Delivery το έχω περάσει και το δοκίμασα ως OCMod και ξεχωριστά ως Vqmod (αφού το μετέτραψα πρώτα από OCMod - > Vqmod ) για τον λόγο ότι σε admin με άλλο όνομα από το default για λόγους ασφαλείας καμία φορά κάποια OCMod αρχεία δεν δουλέουν σωστά.

Δυστυχώς όμως δεν το διορθώνει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

htwp σου απαντάω στο pm
Καλημέρα.
Έχει συζητηθεί πιο παλιά εδώ για το αν πρέπει να αλλάζει το όνομα admin και πιο ειδικοί από εμένα, δεν το βρίσκουν σκόπιμο για πολλούς λόγους, ένας εκ των οποίων και αυτός που περιγράφεις
#4187
Όντως μπορεί να έχεις και δίκιο δεν το έχω ψάξει το συγκεκριμένο θέμα. Απλά είχα ξεκινήσει με αυτόν τον τρόπο για λόγους ασφάλειας και συνέχισα να το δουλέυω έτσι. Σε μια επόμενη δουλειά ίσως το ξαναδώ γιατί με το ocmod όντως υπάρχει ένα θέμα.
Paris έγραψε:
agathon έγραψε:Καλημέρα Paris

To fix που υπάρχει μέσα στα αρχεία του GOP Cash On Delivery το έχω περάσει και το δοκίμασα ως OCMod και ξεχωριστά ως Vqmod (αφού το μετέτραψα πρώτα από OCMod - > Vqmod ) για τον λόγο ότι σε admin με άλλο όνομα από το default για λόγους ασφαλείας καμία φορά κάποια OCMod αρχεία δεν δουλέουν σωστά.

Δυστυχώς όμως δεν το διορθώνει το συγκεκριμένο πρόβλημα.

htwp σου απαντάω στο pm
Καλημέρα.
Έχει συζητηθεί πιο παλιά εδώ για το αν πρέπει να αλλάζει το όνομα admin και πιο ειδικοί από εμένα, δεν το βρίσκουν σκόπιμο για πολλούς λόγους, ένας εκ των οποίων και αυτός που περιγράφεις

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!