OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4310
Καλησπέρα σας,
γνωρίζει κανείς να μου πει αν το γράφημα "Ανάλυση Πωλήσεων" στον πίνακα ελέγχου ανανεώνεται σε πραγματικό χρόνο?
Σήμερα παρατήρησα ότι ενώ έχουν γίνει πολλές παραγγελίες εμφανίζει μόνο 2 όπως βλέπεται και στην παρακάτω εικόνα.
http://imgur.com/ZHY8HAg
Αν πας Αναφορές-->Πωλήσεις-->Παραγγελίες εκεί τις καταγράφει σωστά..

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν γίνεται η ανανέωση του γραφήματος?

Ευχαριστώ,
#4312
καλημέρα,

μπορείς να μας πεις την έκδοση opencart που αναφέρεσαι?
Από την στιγμή που το παρατήρησες έχει ανανεωθεί άλλο?
Τέλος είναι κάτι που στο κάνει από την αρχή ή τώρα το παρατήρησες?
#4313
Καλημέρα,
η έκδοση είναι η O.C 2.0.3.1
Από την στιγμή που το παρατήρησα στις 20 συνολικά ημερήσιες παραγγελίες κατέγραψε μόνο τις 8
και αυτές όχι σε real time.
Το πρόβλημα ξεκίνησε ξαφνικά εδώ και 3 μέρες.

Ευχαριστώ,
#4314
Μπορείς να κοιτάξεις αν στο Σύστημα->Εργαλεία->Καταγραφή σφαλμάτων έχεις κάποια λάθη?
Επίσης έκανες κάποια αλλαγή αυτές τις 3 μέρες ή εγκατέστησες κάποιο extension?
#4315
Η καταγραφή σφαλμάτων μου δίνει τα παρακάτω:
Κώδικας: Επιλογή όλων
2017-01-25 8:39:18 - PHP Notice:  Undefined index: shipping in /home/***/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_checkout_success.php on line 127
2017-01-25 8:39:18 - PHP Notice:  Undefined index: shipping in /home/***/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_checkout_success.php on line 34
H μόνη αλλαγή που έγινε είναι στο εικαστικό (Journal 2 theme).
#4316
Για να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα θα θελα να δεις αν οι παραγγελίες που δεν εμφανίζονται είναι από κάποια συγκεκριμένη πληρωμή. Παράδειγμα. Αν έχεις ενεργοποιήσει το paypal δες μήπως δεν εμφανίζονται οι πληρωμές του. Μπορείς να μας πεις αν συμβαίνει κάτι τέτοιο ή είναι παραγγελίες που μπορεί να περιέχουν διαφόρων μεθοδων πληρωμής? Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα υπάρχει μόνο στο dashboard και στις παραγγελίες εμφανίζονται όλες κανονικά σωστα?
#4317
Σε οποιοδήποτε πληρωμή το κάνει.
Ναι μόνο στο γράφημα του dashboard το κάνει.
Η παραγγελίες καταγράφονται σωστά κατά τα άλλα...

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!