OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4494
Καλημέρα,
αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εταιρία hosting η οποία κάθε εβδομάδα μου στέλνει μήνυμα για να με προειδοποιήσει για το πλήθος ( πάνω από 15000) των cached images που υπάρχουν στον φάκελο products.
Με αποτέλεσμα να πρέπει να διαγράφω όλη την cache των εικόνων 2 φορές την εβδομάδα.
Συνολικά στον φάκελο products έχω 5000-6000 φωτογραφίες προϊόντων. Στον φάκελο cache δημιουργεί συνολικά 6 παραλλαγες της κάθε φωτογραφίας.
Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να λύσω αυτό το πρόβλημα?
Διαφορετικούς φακέλους δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω γιατί αυτά τα συγκεκριμένα προϊόντα ανεβαίνουν από πρόγραμμα εμπορικής διαχείρισης και τα στέλνει αποκλειστικά στον φάκελο products.(έχω μιλήσει με τον προγραμματιστή και μου είπε ότι είναι πρόβλημα του hosting).

Ευχαριστώ πολύ.
#4498
Αλλάζεις εταιρεία και επιλέγεις κάποιο VPS κατά προτίμηση.

Εγώ είμαι στην eUKhost και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά παίζουν πάρα πολλές εταιρίες με καλές τιμές/εξυπηρέτηση αλλά και χαρακτηριστικά.

Δεν γίνεται να διαγράφεις την cache κάθε τρεις και λίγο λόγω του file limit του παρόχου σου.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!