OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4661
Καλησπέρα,
Θέλω να αλλάξω το background χρώμα για κάθε κατηγορία προϊόντων ξεχωριστά στο opencart. Ίσως να αλλάζω δηλαδή το stylesheet ανάλογα με την κατηγορία. Εκτός αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος.
Χρησιμοποιώ την έκδοση 2.3.0.2.
Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Ευχαριστώ!


Πιο συγκεκριμένα δοκίμασα να φτιάξω στο header.tpl
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php if (!isset($this->request->get['path']) || $this->request->get['path'] == '25_29') { ?>
<link href="catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css" rel="stylesheet">
<?php } 

 elseif (!isset($this->request->get['route']) || $this->request->get['route'] == 'information/contact') { ?>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet2.css" />
<?php } 

else { ?>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet3.css" />
<?php } 

?>
Αλλά δεν λειτουργεί. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
#4677
Γενικά ο τρόπος που έχεις γράψει τον κώδικα σου είναι λανθασμένος αφού η 1η συνθήκη που βάζεις είναι εάν έχει path και εάν δεν είναι το συγκεκριμένο βάλε το default stylesheet ενώ μετά λες συνθήκη εάν υπάρχει route

αυτό που πρέπει να κάνεις είναι εάν το path σου είναι αυτό που θέλεις, πρόσθεσε το δικό σου stylesheet. Αλλά σε όλες τις περιπτώσεις να φορτώνεις το default.
#4684
Το είχα δοκιμάσει έτσι αλλά δεν μου δούλευε.
Τελικά το έλυσα διαφορετικά. Όπου έβρισκα την κατηγορία που ήθελα πχ
Κώδικας: Επιλογή όλων
<body class="product-category-18_45">

έφτιαχνα στο stylesheet μία κλάση και άλλαζα αυτά που ήθελα. Πιο απλό και μου λειτούργησε.
Ίσως φανεί χρήσιμο σε κάποιον : )

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!