OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#4764
Γεια σας,

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με τις τιμες γιατι δεν εχω καταλαβει πως αρκιβως δουλευουν ή αν θελουν καποια ρυθμιση. Εχω opencart 2.2.0.0 στο eshop μου. Στο παρελθον σε ορισμενα προιοντα είχα την αρχικη τιμη στο πεδιο price στο products και ειδικη τιμη στο ειδικη τιμη του price στο specials.
Στο καλαθι φυσικα πηγενε η τιμη του special αν υπηρχε.
Τωρα επειδη γινεται χρηση xml feed το οποιο βλεπει μόνο τις τελικες τιμές (products - price) εχω αφαιρεσει ολες τις ειδικες τιμες.
Υπαρχει τρόπος η τελικη τιμη (products - price), που στην ουσια ειναι η τιμη με την προσφορα, να ειναι προτεραιοτητα απο μια αλλη τιμη ειδικη η οχι που να αναφερει μεγαλυτερη τιμη απο την τελικη.
Στην ουσια θελω οι τελικες τιμες να ειναι μικροτερες απο τις ειδικες. Γιατι σε ορισμενα προιοντα δεν υπαρχουν ειδικες τιμες και το xml feed βλεπει μονο τις τελικες.
Υπαρχει κατι που μπορει να γινει για αυτο;
#4770
Καλησπέρα,

θα πρέπει να φτιαχτεί το xml έτσι ώστε να βλέπει την τιμή που ζητάς....λογικά αν κατάλαβα σωστά δεν υπολογίζει καθόλου τις τιμές των special price παρά μόνο την κανονική τιμή ...

Τι xml feed είναι ? που το χρησιμοποιείς?

Μήπως υπάρχει κάποια αναβαθμίσμένη έκδοση από εκεί που το αγόρασες που πλέον βλέπει και τις τιμές special?

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!