OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#6840
Καλημέρα
Εχω opencart 2.1.0.2 και θέμα Nature

Υπάρχει το module πληρωμών της Πειραιώς (βλ. συνημμένη εικόνα)
Επειδή θα εντάξω στο eshop την πληρωμή μέσω καρτών (έχω ξεκινήσει την διαδικασία με την τράπεζα, δικαιολογητικά κτλ), είναι αυτό κατάλληλο για αυτόν τον σκοπό, ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΠΕΤΡΟΣ Κ. την 18 Δεκ 2020, 9:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#6860
Καλησπέρα,

Καλό είναι να επικοινωνήσεις με τον developer της πληρωμής και να ρωτήσεις αν η επέκταση υποστηρίζει τις νέες προδιαγραφές από έκδοση 1.1.2 (02/09/2019) και άνω. Ωστόσο, ακόμα και αν δεν υποστηρίζει νέες προδιαγραφές, ενδέχεται για ένα χρονικό διάστημα να λειτουργεί (εξαρτάται από την αυστηρή ή όχι εφαρμογή των νέων κανονισμών για 3D Secure της κάθε τράπεζας και του συστήματος ticketing της Πειραιώς). Σε κάθε περίπτωση μπορείς να δοκιμάσεις με αυτήν την επέκταση και αν υπάρχει πρόβλημα θα σε ενημερώσουν από την τράπεζα και θα το διαπιστώσεις και μόνος σου λόγω αδυναμίας ολοκλήρωσης παραγγελίας αν χρειάζεται να υλοποιηθούν νέες προδιαγραφές.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!