OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Αναφορές νέων & επίλυση γνωστών bugs.
Από dimitris212
#5913
Καλησπέρα σας, χρησιμοποιώντας 2 εκδόσεις την 2.3.0.2 και την 3.0.2.0 βλέπω ότι στα προϊόντα μου στο google στις εικόνες έχουν τιμές με πολλλλαα μηδενικά.
πχ ένα προϊόν η τιμή του είναι 15,90 και στο google images δείχνει 159.000,00 και όλα τα προϊόντα έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Πώς λύνεται?
#5915
Καλημέρα,

Χρησιμοποιείς το google base του OpenCart;
#5917
Όχι και στα 2 shop είναι απενεργοποιημένο.
Έχω δει και άλλα προϊόντα άλλων eshop που είναι με opencart να έχουν το ίδιο θέμα.
#5918
Ποιο eshop είναι;
#5920
Οκ, το πρόβλημα οφείλεται στο product.tpl/twig στο σημείο "<span itemprop="price" content="... που κάνει την τιμή έτσι:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<span itemprop="price" content="26.0000" id="price-old"> 26,00€</span>
Πόσταρε μου τον κώδικα αυτής της γραμμής.
#5922
Δοκίμασε
Κώδικας: Επιλογή όλων
<span itemprop="price" content="{{ price_value|round(2) }}" id="price-old">{{ price }}</span>
Κώδικας: Επιλογή όλων
<span itemprop="price" content="{{ special_value|round(2) }}" id="price-special">{{ special }}</span>
#5924
Σε ευχαριστώ πολύ, στον κώδικα το δείχνει σωστά τώρα. Θα περιμένω να ανανέωση τις φωτο και τις τιμες η Google και θα επανέλθω.
#5927
Μια ερώτηση ακόμα στην έκδοση 2.3.0.2, πώς πρέπει να γίνει?

Ο κώδικας είναι:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<span class="price-new"><span itemprop="price" id="price-old" content="<?php echo $price_value; ?>"><?php echo $price; ?></span><meta itemprop="priceCurrency" content="<?php echo $currency;?>" /></span>
Κώδικας: Επιλογή όλων
<span class="price-new"><span itemprop="price" id="price-special" content="<?php echo $special_value; ?>"><?php echo $special; ?></span><meta itemprop="priceCurrency" content="<?php echo $currency;?>" /></span> <span class="price-old" id="price-old"><?php echo $price; ?></span>

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!