OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#3171
Καλημέρα, προσπαθω να κανω το εξης απλο, και ακομα δεν εχω βρει λυση. Θελω η κυρια αναζητηση να ψαχνει και στις περιγραφες των προιοντως και οχι μονο στον τιτλο οπως κανει τωρα. Εψαξα αρκετα στο internet και παροτι εκανα καποιες αλλαγες που λενε δεν ειδα φως. Η εκδοση που χρησιμοποιω ειναι 2.1.0.2 με Journal 2.

Αρχικα αλλαξα στο catalog\view\javascript\common.js

αυτο
Κώδικας: Επιλογή όλων
    url = $('base').attr('href') + 'index.php?route=product/search';
με αυτο
Κώδικας: Επιλογή όλων
    url = $('base').attr('href') + 'index.php?route=product/search&description=1';
αλλα κανενα αποτελεσμα

Μετα αλλαξα και το catalog/view/theme/journal2/template/product/search.tpl

Αντικατεστησα αυτο.
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php if ($description) { ?>
  <input type="checkbox" name="description" value="1" id="description" checked="checked" />
<?php } else { ?>
  <input type="checkbox" name="description" value="1" id="description" />
<?php } ?>
με αυτο
Κώδικας: Επιλογή όλων
    <input type="checkbox" name="description" value="1" id="description" checked="checked" />
και το μονο που εκανε ειναι να μου εχει τσεκαρισμενη την επιλογη για αναζητηση στις περιγραφες, αλλα πρεπει να ξαναπατησω αναζητηση για να κανει αυτο που θελω, καθως η πρωτη αναζητηση παλι δινει αποτελεσματα μονο απο τον τιτλο.

Ξερει καποιος τι μου διαφευγει?
#3205
Για καποιο λογο που αγνοω, τωρα δουλευει, χωρις να κανω κατι επιπλεον. Λογικα η αλλαγη στο javascript το εκανε να δουλεψει, καθως το δευτερο το μονο που ειδα οτι αλλαζει ειναι ενα checkbox.

Επισης ας μεταφερει καποιος mod το θεμα στο Γενικη Υποστηριξη, καθως σημερα ειδα οτι το ειχα βαλει σε λαθος κατηγορια.

Ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!