OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#4407
Καλησπέρα στα μέλη.

Θα μπορούσε εύκολα να προστεθεί ένα κουμπί "Περισσότερα" ή τουλάχιστον ένα spoiler στο κείμενο που περιγράφει την κατηγορία κάποιων προϊόντων;

Αυτό είναι χρήσιμο σε περιπτώσεις όπου οι περιγραφές των κατηγοριών είναι αρκετά μεγάλες και ναι μεν υπάρχει ανάγκη να είναι περιεκτικές αλλά λόγω του όγκου του κειμένου τα προϊόντα εμφανίζονται αρκετά κάτω στη σελίδα ώστε να υπάρχει "κίνδυνος" να μην τα δει ο πελάτης.

Έτσι, με το κουμπί "Περισσότερα" θα εμφανίζεται για παράδειγμα μία παράγραφος της περιγραφής και αν ο επισκέπτης χρειαστεί να διαβάσει την πλήρη περιγραφή, θα πρέπει να κάνει κλικ στο κουμπί "Περισσότερα" για να το επιτύχει.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
#4409
Χρησιμοποιείς κάποιο theme?

Είχα κάνει αυτό που ζητάς για Journal 2 (vqmod). Αν σε βολεύει, καλώς. Αλλιώς πες να το προσαρμόσω και για το default

PS : Είναι λίγο getto κώδικας. Δεν είμαι ιδιαίτερα περήφανος αλλά w/e :D
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#4412
Λοιπόν φίλε gxHL,

το εγκατέστησα, το δοκίμασα, το προσάρμοσα για το default template, το τροποποίησα και λιγάκι για να έρθει κάπως στις ανάγκες "μου" και μετά από όλα αυτά, ένα έχω να σου πω:

"Σε ευχαριστώ."
#4413
Τίποτα :) Απλά αν θέλεις ανέβασε την μετατροπή σου να υπάρχει αν την χρειαστεί κάποιος άλλος.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!