OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Δωρεάν επεκτάσεις, τροποποιήσεις (MODs, vQmods) από τα μέλη του forum.
#7804
Καλησπέρα...

Καμία επιτυχία.

Ανανέωσα την cache και διέγραψα τα αρχεία, δεν υπάρχουν logs ούτε στο oc ούτε στο vqmod και όσο για την php δεν ξέρω από που κοιτάω το πότε έχει γίνει αναβάθμιση... Πάντως, το ίδιο κάνει και με την php 7.3 και με την 7.4... αν αυτό έχει κάποια σημασία...
#7805
Καλησπέρα,

Αυτές τις μέρες γίνεται ένας μικρός χαμούλης. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα το κοιτάξω. Εσύ αν κατάλαβα καλά χρειάζεσαι να λαμβάνει ο πελάτης το κείμενο σχολίων στο email και ο διαχειριστής το ίδιο mail με τον πελάτη, σωστά;
#7806
Καλησπέρα...

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον... Προσπαθώ και εγώ να εντοπίσω το πρόβλημα και γιατί συμβαίνει και απ' ότι φαίνεται το πρόβλημα βρίσκεται στην επιλογή πληρωμής με το module της τράπεζας. Αν δηλαδή επιλέξω πληρωμή με αντικαταβολή τα πάντα λειτουργούν κανονικά. Σωστό invoice λαμβάνει και ο πελάτης και ο διαχειριστής. Κατέβασα ένα παραπλήσιο extension για τραπεζική κατάθεση ( https://www.opencart.com/index.php?rout ... n_id=43149 ) αλλά δυστυχώς κάνει το ίδιο. Με αυτό το extension, μερικές φορές γίνεται το ανάποδο αν και δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει το extesnsion. Παίρνει δηλαδή ο πελάτης invoice αλλά το default που είναι μόνο text, και ο διαχειριστής τίποτα...

Προσπάθησα να βρω διαφορές στο bank_tranfer.php μεταξύ εκδόσεων 3.0.3.8 και 3.0.3.7, αλλά είναι το ίδιο. Στην 3.0.3.2 όμως, στην γραμμή 55 είναι $data['payment_bank_transfer'] = array(); ενώ στην έκδοση 7 και 8 είναι $data['payment_bank_transfer_bank'] = array();. Μην ξέροντας αν είναι σωστό ή είναι ο δαίμων του τυπογραφείου, το άλλαξα όπου υπήρχε. Δηλαδή στο php και στο twig... Χωρίς αποτέλεσμα... Αυτά τα νεότερα μέχρι στιγμής...

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Καλησπέρα, Δεν βλέπω κάποιο σφάλμα, αν χρειάζεσαι[…]

Ριξε μια ματια στο /admin/view/template/extension/[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!